Data wpisu: 08.07.2021

FlixEnergy fachowy montaż ogniw i paneli fotowoltaicznych w Toruniu

Inwestycja w panele słoneczne to sposób na energetyczną niezależność, ale i na wsparcie ochrony środowiska. Odnawialne źródła energii to szansa na lepsze i zdrowsze „jutro”. Panele fotowoltaiczne zamontowane na Twoim dachu dają wytchnienie domowemu budżetowi oraz naszej planecie. Fachowe doradztwo oraz profesjonalny montaż gwarantują spokój i niezależność na lata.

Czym są OZE?

Odnawialne źródła energii to sposób wykorzystywania potencjału natury w celu zmniejszenia sztucznej produkcji energii. Przez lata trend inwestowania w OZE dotarł również do Polski. Bowiem wcześniej panele fotowoltaiczne można było spotkać głównie na domach w krajach śródziemnomorskich. Istniało przekonanie, że ze względu na klimat panujący w Polsce, panele słonecznie nie mają prawa bytu. Sądzono, że polskie gospodarstwa domowe nie są w stanie usamodzielnić się energetycznie dzięki panelom PV. Jednak eksperci z dziedziny fotowoltaiki skrupulatnie uświadamiają społeczeństwo i udowadniają, że nie ma złej pogody do własnej produkcji prądu, Dzięki programom dofinansowującym takim jak np. „Mój prąd”, montaż paneli słonecznych staje się coraz bardziej przystępny i realny. Warto jednak skorzystać z doradztwa eksperta, który krok po kroku przeprowadzi nas przez proces inwestycji w fotowoltaike.

Fachowe doradztwo i montaż!

Męczą Cię rosnące rachunki za prąd, chcesz usamodzielnić się energetycznie, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skorzystaj z pomocy toruńskich firm zajmujących się fotowoltaika. Ekspert w dziedzinie paneli słonecznych pomoże obliczyć potrzebną moc Twojej instalacji, a także zagwarantuje profesjonalny montaż, który zapewni bezawaryjność na lata. Odpowiednia wyliczona moc paneli, pozwoli dokładnie oszacować koszt całej inwestycji. Twój doradca pomoże Ci skorzystać z programu, „ Mój prąd 3.0”. Dofinansowanie może sięgać nawet połowy całych kosztów. Maksymalnie możemy otrzymać do 3 000 zł (w poprzedniej edycji programu było 5 000 zł i wszyscy liczyli na powtórkę). By prawidłowo dobrać moc paneli słonecznych, potrzebne są rachunki za prąd przynajmniej za okres jednego roku. Najlepiej gdy posiadamy rachunki z dwóch, a nawet trzech lat. Pozwoli to obliczyć dokładne zapotrzebowanie energetycznie naszego gospodarstwa domowego.

Panele PV zrób to mądrze

Niektórzy obawiają się, że ich panele słoneczne nie wyprodukują wystarczającej ilości prądu zimą, a nadmiar energii z okresu letniego przepadnie. Istnieją jednak sposoby, by racjonalnie zarządzać swoją słoneczną elektrownią. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest podpisanie odpowiedniej umowy z siecią energetyczną. Wówczas, jeżeli w okresie zimowym Twoje panele nie wyprodukują wystarczającej ilości prądu, skorzystasz ze swojego dostawcy energii. Natomiast nadmiar prądu wyprodukowanego latem oddasz do sieci energetycznej. Całość zostanie odpowiednio odliczona i rachunki za prąd z pewnością nie obciążą domowego budżetu. Szacuje się, że dzięki panelom PV oszczędzamy kilka tysięcy złotych rocznie. Cała inwestycja zwraca się mniej więcej po 7 latach od montażu. Jeżeli chcesz całkowicie usamodzielnić się energetycznie i nie chcesz korzystać już z usług swojego dostawcy prądu. Możesz zaopatrzyć swoją instalację w akumulator, który będzie gromadził nadmiar energii. Trzeba jednak mieć na uwadze dodatkowy koszt związany z zakupem i montażem akumulatora. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z OZE, skorzystaj z pomocy fachowców, którzy pomogą Ci dobrać i zamontować panele słoneczne. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać dzięki energii ze słońca. Jeżeli obawiasz się, że Twoje zapotrzebowanie energetycznie jest zbyt duże, albo Twój dom nie spełnia odpowiednich wymogów. Umów się z doradcą, który rozwieje wszystkie wątpliwości i pokaże Ci najkorzystniejsze rozwiązania.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm: usługi marketingowe, produkcja oprogramowania, organizacja eventów, usługi bhp, usługi IT, oraz inne.

Zobacz ofertęSkontaktuj się z nami

Przewiń do góry