Data wpisu: 01.12.2017

Soluma już oficjalnie ®. Sprawdź, co to oznacza

Szeroko rozumianą branżę reklamową od dawna toczy pewien poważny problem. Jest nim kradzież własności intelektualnej. Różnej maści „specjaliści” nie przejmują się prawami autorskimi, perfidnie podbierają czyjeś pomysły, wykorzystują rozwiązania, a niektórzy posuwają się nawet do tego, by podszywać się pod renomowane agencje! Soluma także była brana za cel przez – nie bójmy się tego słowa – złodziei. Postanowiliśmy działać. Chcemy oficjalnie ogłosić, że marka „Soluma” jest zastrzeżonym znakiem towarowym, a więc możemy legalnie posługiwać się symbolem ®. Co to oznacza w praktyce dla nas i dla klientów Grupy Soluma?

Dlaczego zastrzeżenie znaku towarowego jest takie ważne?

Nie chodzi wyłącznie o kwestię ochrony marki (choć jest to najważniejsza motywacja przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu procesu rejestracji). Liczą się też kwestie czysto wizerunkowe. Zastrzeżenie znaku towarowego natychmiast zwiększa zaufanie do marki i staje się jednym z kluczowych elementów budowania jej wiarygodności i prestiżu w oczach klientów. Wszelkie badania pokazują, że firmy, które legalnie posługują się symbolem ® w nazwie, są postrzegane jako bardziej wartościowe i profesjonalne.

Choć sam proces rejestracji nie jest ani szybki, ani tani (sprawę warto powierzyć doświadczonemu prawnikowi), to naprawdę warto się na to zdecydować. Uzyskanie wpisu do rejestru otwiera przed firmą szerokie drzwi do dochodzenia swoich praw w stosunku do osób czy przedsiębiorstw, które bez zgody wykorzystują własność intelektualną (i nie tylko) marki.

Pisząc obrazowo: jeśli freelancer Jan Kowalski poda się za pracownika Solumy i zrealizuje jakiś projekt na rzecz klienta, złamie prawo, za co grożą poważne konsekwencje (włącznie z karnymi). Dzięki temu minimalizujemy ryzyko zszargania opinii naszej marki, do czego mogłoby dojść w sytuacji, gdyby ktoś pracował pod naszym szyldem i robił to poniżej naszych standardów.

To warto wiedzieć o symbolu ®

Symbol ® jest powszechnie rozpoznawany na całym świecie. Nie wszyscy wiedzą, co właściwie oznacza, ale każdy podświadomie czuje, że to ważny element prestiżu marki, która się nim posługuje. ® jest graficznym przedstawieniem słowa „Registered”, czyli „zarejestrowane”. Zgodnie z prawem tym symbolem mogą się posługiwać wyłącznie firmy, które dokonały zastrzeżenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym.

Pamiętaj!

Posługiwanie się znakiem ® bez uprzedniej rejestracji stanowi złamanie prawa, za co grozi kara grzywny.

Ochrona dla całej Grupy Soluma

Zastrzeżenie znaku „Soluma” może przynieść korzyści także Tobie. Jeśli zdecydujesz się przystąpić do Grupy Soluma, to automatycznie Twoja marka także będzie chroniona, ponieważ w jej nazwie znajdzie się zarejestrowany znak. Będziesz więc mógł w pełni legalnie posługiwać się z symbolem ® i w ten sposób wzbudzać zaufanie u swoich kontrahentów. Masz więc kolejny powód, aby poważnie rozważyć dołączenie do nas.
 Soluma znak zastrzeżony w klasach: 35, 37, 40, 41, 42 – obejmujących usługi:

 • usługi księgowe
 • usługi marketingowe; marketing internetowy;  reklama, w szczególności reklama w wyszukiwarkach internetowych;
 • organizacja i przeprowadzanie wydarzeń, w szczególności imprez firmowych, wyjazdów integracyjnych i wydarzeń specjalnych;
 • usługi sprzedaży certyfikatów SSL;
 • tworzenie tekstów reklamowych; copywriting; content marketing;
 • projektowanie i sprzedaż gadżetów reklamowych;
 • doradztwo i konsultacje w zakresie działalności gospodarczej;
 • instalacja systemów telewizji przemysłowej; instalacja alarmów; instalowanie systemów inteligentnych domów; instalacje teleinformatyczne; instalowanie, konserwacja i naprawa sprzętu komputerowego; instalowanie urządzeń do monitoringu wizualnego
 • produkcja nagrań video oraz usługi fotograficzne;
 • usługi edukacyjne oraz szkoleniowe związane z bhp; usługi polegające na obsłudze bhp dla firm;
 • szkolenia, w szczególności szkolenia dla firm, szkolenia pracowników i szkolenia indywidualne
 • tworzenie stron internetowych; hosting; projektowanie grafiki; projektowanie i wizualizacje 3d;
 • tworzenie oprogramowania;
 • usługi informatyczne

Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm: usługi marketingowe, produkcja oprogramowania, organizacja eventów, usługi bhp, usługi IT, oraz inne.

Zobacz ofertęSkontaktuj się z nami

Przewiń do góry