Data wpisu: 15.05.2019

Dlaczego warto zaprojektować instalację oświetleniową z myślą o LED-ach?

Projekt instalacji oświetleniowej ma ogromny wpływ na późniejszy komfort korzystania z pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych, nie wspominając już o takich obiektach, jak hale magazynowe czy produkcyjne. Obecnie coraz częściej standardem jest tworzenie projektu z myślą o zastosowaniu nowoczesnego oświetlenia LED. To bardzo dobry kierunek, choć nie wszyscy jeszcze mają do tej technologii przekonanie. W naszym poradniku wymieniamy najważniejsze argumenty przemawiające za zaprojektowaniem oświetlenia „pod LED-y”.

Niższe koszty

Jest to zdecydowanie najważniejszy argument, który szczególnie powinien przemówić do wyobraźni przedsiębiorcom. Dlaczego? Ponieważ koszty zużycia energii elektrycznej w biurach, a tym bardziej obiektach produkcyjnych, są gigantyczne i z roku na rok będą rosnąć. Inwestując w oświetlenie LED mamy gwarancję obniżenia tych rachunków, ponieważ nowoczesne żarówki diodowe zużywają o około 50% mniej energii niż świetlówki energooszczędne i nawet o 70% mniej niż żarówki wolframowe.

Większa trwałość

Oświetlenie LED, choć znacznie droższe w zakupie, pracuje na oszczędności właściciela przez wiele lat. Trwałość standardowej żarówki diodowej szacuje się na około 50 tysięcy godzin nieprzerwanego świecenia. Dla porównania: żarówka halogenowa może świecić przez maksymalnie 5 tysięcy godzin, a standardowa żarówka wolframowa – 3 tysiące godzin. Różnica jest ogromna.

Nie zapominajmy, że w obiektach firmowych i przemysłowych wymiana zużytych żarówek wcale nie musi być taka prosta i wymagać np. wynajęcia podnośnika. To dodatkowy argument przemawiający za zainwestowaniem w znacznie trwalsze rozwiązania oświetleniowe.

Możliwość uzyskania ciekawych efektów dekoracyjnych

Pod tym względem oświetlenie LED będzie idealnym wyborem do prywatnych przestrzeni. Na rynku są dostępne żarówki diodowe charakteryzujące się różnymi barwami temperaturowymi: ciepłą, zimną i neutralną. Gdy dodamy do tego bardzo efektowne taśmy LED, zyskamy gotowy przepis na fantastyczny projekt oświetlenia, które będzie nie tylko funkcjonalne, oszczędne i trwałe, ale także dekoracyjne.

Mniejsza emisja ciepła

To ważny argument zwłaszcza dla właścicieli firm, w których kluczowe znaczenie ma utrzymanie komfortowej temperatury pracy na poszczególnych stanowiskach roboczych. Ponieważ żarówki LED prawie w ogóle się nie nagrzewają, będą dużo lepszym wyborem niż chociażby halogeny.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm: usługi marketingowe, produkcja oprogramowania, organizacja eventów, usługi bhp, usługi IT, oraz inne.

Zobacz ofertęSkontaktuj się z nami

Przewiń do góry