Współczesne kotły gazowe są bardzo oszczędne, bezpieczne i całkowicie bezobsługowe. Jest to dobry powód, aby zdecydować się na wymianę leciwej konstrukcji atmosferycznej na nowoczesny kocioł kondensacyjny – zwłaszcza zasilający budynek firmowy, gdzie obniżenie zużycia gazu przynosi niebagatelne oszczędności. Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego kotła gazowego, to sprawdź, czym należy się tutaj kierować.
Zapotrzebowanie na energię
Punktem wyjścia do dobrania odpowiedniego kotła gazowego jest ustalenie zapotrzebowania energetycznego budynku. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy równolegle planujesz zainwestować w termomodernizację biurowca/hali produkcyjnej/magazynu. Nie sugeruj się przy tym mocą obecnego kotła – współczesne jednostki mają zdolność szerokiego modulowania mocy, dlatego prawdopodobnie wystarczy zakup kotła o nieco mniejszej liczbie kilowatów (np. 20 kW zamiast dotychczasowych 25 kW).
Dostępność serwisu
Bardzo ważnym kryterium wyboru nowego kotła gazowego jest to, czy w regionie działa co najmniej kilku autoryzowanych serwisantów urządzeń danej marki. Co z tego, że np. zainwestujesz w topowy model renomowanej marki Vaillant, jeśli w razie potrzeby skorzystania z usługi serwisowej przyjdzie Ci na nią czekać ponad tydzień?
Kompetentny instalator
Kolejną ważną kwestią jest to, czy firma, w której planujesz kupić kocioł wraz z usługą montażu, ma ku temu odpowiednie kwalifikacje. Nawet najlepszy kocioł, który zostanie niepoprawnie zainstalowany, będzie stanowić źródło ciągłych problemów i tym samym frustracji.
Ilość miejsca w pomieszczeniu, w którym ma pracować kocioł
Jeśli dysponujesz dużą kotłownią, to tańszą opcją okaże się zakup kotła jednofunkcyjnego i osobnego bojlera na ciepłą wodę użytkową. W przeciwnym razie poszukaj kotła z wbudowanym zasobnikiem CWU lub ewentualnie postaw na kocioł dwufunkcyjny.
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.