Propan przez lata uchodził za wyjątkowo drogie paliwo grzewcze. Sytuacja zmieniła się w momencie podwyższenia cen gazu ziemnego. Obecnie propan, zwłaszcza kupowany na wolnym rynku, może wręcz być tańszy niż gaz „z rury”. W naszym artykule wyjaśniamy, jak kupować tankować tani gaz płynny.
Zacznij od znalezienia kilku dostawców
Nie wszystkie firmy handlujące propanem obsługują całą Polskę – wręcz dominuje model, w którym poszczególni dostawcy „dzielą się” konkretnymi regionami naszego kraju. Zacznij więc od ustalenia, które przedsiębiorstwa wożą propan w Twojej okolicy, zapisz sobie numery kontaktowe i przejdź do etapu zbierania ofert.
Poproś o oferty i zamów gaz tam, gdzie taniej
Jakość propanu sprzedawanego na polskim rynku jest zbliżona i rzadko zdarza się zjawisko tzw. „chrzczenia”. Oczywiście unikamy skrajności, czyli sprzedawców, którzy oferują podejrzanie niską cenę. Jeśli natomiast firma o uznanej na rynku marce ma gaz w atrakcyjnej promocji, to warto z tego skorzystać, nie oglądając się na żadną lojalność w stosunku do sprzedawców.
Pamiętaj o sezonowości
Ceny propanu są silnie uzależnione od aktualnego okresu w roku. Gaz płynny zawsze mocno drożeje jesienią i zimą, aby wiosną zacząć szybko tanieć. Zwykle najlepsze ceny można upolować w maju i w czerwcu, ewentualnie jeszcze w lipcu.
Stąd radzimy, aby uwzględnić sezonowość przy wyborze zbiornika – jeśli planujesz ogrzewać propanem budynek firmowy czy gospodarstwo rolne, to dobrze będzie zainwestować w jak największy zbiornik i tankować gaz do pełna późną wiosną/wczesnym latem.
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.