Mając własną myjkę ciśnieniową warto pomyśleć o samodzielnym umyciu kostki brukowej wokół domu. Ta po kilku latach na pewno straciła już pierwotny blask – jest nie tylko brudna, ale też pokryta mchem, a z jej fug wyrastają chwasty. W tym poradniku podpowiadamy, jak w prosty sposób umyć kostkę brukową przy pomocy myjki ciśnieniowej, nawet takiej do domowego użytku.
Sprawdź parametry myjki
Do umycia kostki brukowej nie potrzebujesz wcale profesjonalnego sprzętu. Praktyka pokazuje, że dobre efekty zagwarantuje każda myjka wyposażona w lancę/końcówkę rotacyjną oraz generująca ciśnienie robocze na poziomie około 120 barów. Zwróć również uwagę na wydatek wody, który powinien wynosić przynajmniej 430 litrów na minutę.
Zacznij od zamiecenia kostki
Im więcej zabrudzeń usuniesz przy pomocy zwykłej szczotki, tym szybciej doprowadzisz kostkę do idealnego stanu przy pomocy myjki. Warto więc zacząć od zamiecenia luźnego piasku, ziemi, błota i fragmentów roślin.
Zabieramy się za mycie
Do mycia mocno zabrudzonej kostki najlepiej jest użyć wspomnianej dyszy rotacyjnej, która generuje bardzo wysokie ciśnienie i skutecznie usuwa nawet stare, zaschnięte plamy. Minusem tej metody jest czasochłonność – musisz myć każdą kostkę z osobna, fragment po fragmencie. Uwierz, że warto się pomęczyć – efekt będzie świetny.
Piaskowanie
Po umyciu kostki i spłukaniu błota nie zapomnij o ponownym piaskowaniu, czyli wypełnieniu fug między kostkami czystym piaskiem, najlepiej kwarcowym. Dzięki temu ograniczysz problem wyrastania chwastów. Do piaskowania użyj szczotki z twardym włosiem.
Tak umyta kostka powinna cieszyć oko przez wiele miesięcy. Zabieg warto powtarzać raz w roku, zwłaszcza mieszkając przy drodze gruntowej i codziennie wwożąc na podjazd błoto pod kołami samochodu.
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.