Data wpisu: 12.03.2024

Przyłącze metodą bezwykopową – poznaj zalety tej technologii

Doprowadzenie przyłącza np. wody do budynku jednorodzinnego czy firmowego nie musi się wiązać ze zrujnowaniem całego terenu. Tego obawiają się zwłaszcza właściciele domów z już zagospodarowanym ogrodem, kostką brukową etc. Alternatywą jest metoda bezwykopowa, czyli tzw. przecisk. Dowiedz się, na czym to polega.

Czym jest metoda bezwykopowa?

Metoda bezwykopowa (technologia przeciskowa) to nic innego jak metoda instalacji rur pod przeszkodami takimi jak drogi, rzeki, budynki bez konieczności wykonywania otwartych wykopów.

Tę technikę masowo stosuje się do wykonywania przyłączy, budowy sieci oraz przeprowadzania ich modernizacji. Jest droższa, ale też mało inwazyjna, co sumarycznie obniża koszty realizacji projektu (po uwzględnieniu krótszego czasu wykonania oraz braku późniejszych prac porządkowych).

Zalety wykonania przyłącza metodą bezwykopową

Ta metoda ma liczne zalety, które w praktyce decydują o tym, że jest dużo lepszą alternatywą dla klasycznego wykopu. Najważniejsze korzyści z jej wyboru to:

  • Prace można wykonać „pod ruchem” - przecisk pozwala na realizację robót pod ziemią bez konieczności zakłócania ruchu drogowego.
  • Szybkie tempo prac – metoda przeciskowa realnie skraca czas trwania prac instalacyjnych, które można zakończyć w ciągu jednego dnia.
  • Bezpieczeństwo – brak głębokich wykopów znacząco zmniejsza ryzyko wypadków przy pracy z udziałem ludzi.
  • Estetyka – do wykonania przyłącza metodą przeciskową wystarczy wykonanie dwóch otworów w ziemi, zamiast wykopywania całego, często kilkusetmetrowego rowu.

Wszystkie te argumenty mają decydujący wpływ na wybór metody wykonania przyłącza i w większości przypadków przekonują inwestora do postawienia właśnie na technologię przeciskową.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry