Istnieje wiele metod wykończenia deski czołowej. Można ją po prostu zaimpregnować, obłożyć blachą, podbitką dachową, natomiast szczególnie rekomendowanym rozwiązaniem jest użycie struktonitu. Choć jest to opcja najdroższa w wykonaniu, to jednocześnie obiektywnie najlepsza – tak pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, o czym więcej przeczytasz w naszym poradniku.
Czym jest struktonit?
Struktonit to płytki włókno-cementowe, które stosuje się jako okładzinę na deskę czołową, kominy czy ściany budynku. Po ułożeniu zgodnie ze wzorem, płytki przypominają rybią łuskę. Prezentuje się to bardzo efektownie, dobrze korespondując z różnymi stylami architektonicznymi. Warto dodać, że struktonit jest dostępny w dużym wyborze wariantów kolorystycznych, co pozwala perfekcyjnie dopasować go do dachu, rynien czy elewacji budynku.
Wieloletnia trwałość
Struktonit jest odporny na wilgoć, promieniowanie UV, mróz i zmiany temperatury. Nie gnije, nie pęka, nie pęcznieje, może być wystawiony na bezpośrednie działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. To wybór na lata, który pod tym względem detronizuje każdy inny materiał, włącznie z blachą.
Bezobsługowość
Struktonit nie wymaga malowania czy konserwacji, co znacząco obniża koszty utrzymania budynku w dłuższym okresie. Raz wykończona struktonitem deska czołowa będzie cieszyć oczy przez lata, w przeciwieństwie do tej pomalowanej impregnatem, która po 4-5 latach będzie wymagać odnowienia.
Bardzo łatwy montaż
Praca ze struktonitem jest szybka, przyjemna, a to przekłada się również na niższy koszt usługi dekarskiej. Jeśli dysponujesz rusztowaniem lub masz niski budynek, to śmiało możesz rozważyć samodzielne wykończenie deski tym materiałem – to nic trudnego, potrzebujesz jedynie sznurka, poziomicy, wkrętarki akumulatorowej i wkrętów do mocowania struktonitu.
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.