Data wpisu: 16.01.2023

Te argumenty przekonają Cię do skorzystania z usługi projektanta wnętrz

Jeszcze do niedawna z usług projektanta wnętrz korzystały wyłącznie osoby majętne, mające bardzo wygórowane oczekiwania w zakresie finalnego wyglądu mieszkania czy domu. Czasy się zmieniły i dziś projektowanie wnętrz – pisząc kolokwialnie – zaczyna trafiać pod strzechy. Coraz więcej osób, w tym średnio sytuowanych, zaczyna rozumieć, że skorzystanie z usługi profesjonalisty nie jest ani zbytkiem, ani tym bardziej fanaberią, a przejawem zdrowego rozsądku. Sprawdź najważniejsze argumenty przemawiające za zleceniem wykonania projektu wnętrza.

Realizacja TWOJEJ wizji

Wszyscy chcemy mieszkać w pięknych wnętrzach, mamy własny gust i oczekiwania estetyczne, natomiast trudno jest nam przełożyć to na konkrety. Nie mamy umiejętności projektowych, nie znamy trendów, nie orientujemy się w ofercie materiałów wykończeniowych i zwyczajnie nie mamy czasu, aby się tym wszystkim zająć.

I tutaj do akcji wkracza profesjonalny projektant, który najpierw rozmawia ze swoim klientem, aby dobrze go poznać i zrozumieć jego wizję, a następnie przelać ją na konkretny projekt.

Zyskasz wnętrze, w którym czujesz się naprawdę dobrze

Wnętrze zaprojektowane przez profesjonalistę w 100% wpisuje się w charakter właściciela, jego poczucie estetyki i indywidualne preferencje w zakresie np. wyboru konkretnych materiałów. Dzięki temu nie tylko nie jest ono sztampowe, jakby żywcem wyjęte z katalogu, ale też tworzy warunki do wypoczynku, napawa dumą podczas przyjmowania gości i sprawia, że chce nam się wracać do domu po ciężkim dniu w pracy.

Brak błędów przeciwko funkcjonalności wnętrza

Projektant odpowiada nie tylko za to, aby wnętrze było efektowne, ale także funkcjonalne. Połączenie obu tych kwestii to podstawowe zadanie profesjonalisty. Wnętrze zaprojektowane przez zawodowego projektanta jest wolne od błędów, które ograniczałyby użyteczność mieszkania, domu czy poszczególnych pomieszczeń – irytując właścicieli i sprawiając, że np. dostępna przestrzeń jest zbyt mała czy niedostatecznie wykorzystana.

Krótszy remont

Tak, posiadanie profesjonalnego projektu wnętrza może znacząco skrócić prace remontowe. Dlaczego? Ponieważ sami fachowcy od razu wiedzą, czego oczekuje od nich inwestor i mogą rzetelnie określić termin prowadzenia robót. Nie tracą również czasu na domyślanie się, co klient ma na myśli oraz na uzgadnianie z nim różnych szczegółów.

Poza tym skorzystanie z usługi projektanta to najlepszy sposób na utrzymanie budżetu remontowego w ryzach. Projektant dokładnie wyliczy ilość potrzebnych materiałów, podpowie, gdzie można je kupić w najlepszej cenie oraz dopilnuje, aby zaproponować tylko takie rozwiązania, na które inwestorów stać.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry