Data wpisu: 14.06.2024

Zalety braku kominów w domu

Jeszcze 30 lat temu było to nie do pomyślenia, tymczasem dziś lawinowo przybywa domów pozbawionych jakiegokolwiek komina. Jest to oczywiście pokłosie rosnącej popularności ekologicznych, zeroemisyjnych źródeł ogrzewania, przede wszystkim pomp ciepła. Brak kominów w domu niesie ze sobą liczne zalety, a kilka z nich omawiamy w naszym poradniku.

Niższy koszt budowy domu

Rezygnacja z murowanych kominów znacząc obniża całkowite koszty budowy domu, przy czym musimy pamiętać, że w takiej sytuacji konieczne będzie zastosowanie wentylacji mechanicznej.

Brak ryzyka nieszczelności

Przejście kominów przez dach to newralgiczny obszar, który wymaga bardzo dokładnego uszczelnienia. Wiele ekip dekarskich popełnia tutaj błędy, które później skutkują przeciekami i stopniową degradacją np. więźby dachowej czy izolacji. Rezygnując z kominów eliminujemy takie ryzyko.

Brak mostków termicznych

Komin to jeden wielki mostek termiczny, przez który „ucieka” spora ilość drogiej energii. Rezygnując z tego elementu możemy znacząco poprawić izolacyjność budynku i zaoszczędzić na jego ogrzewaniu.

Estetyka

Brak kominów przyczynia się do poprawy estetyki dachu oraz całego budynku.

Oszczędność miejsca

Murowane kominy zajmują sporo miejsca w środku, stanowiąc również problem w aranżacji przestrzeni. Rezygnując z nich odzyskujemy powierzchnię użytkową, którą można przy tym łatwiej zagospodarować.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry