Data wpisu: 23.02.2018

5 powodów, dla których warto przenieść biznes do chmury

Technologie chmurowe szturmem wkraczają do świata biznesu. Korzystają z nich nie tylko firmy z branży IT, ale coraz częściej także banki, przedsiębiorstwa z sektora automotive czy e-commerce. Przeniesienie swoich zasobów do chmury obliczeniowej może być bardzo dobrym pomysłem, którego konsekwencją będzie znaczne usprawnienie funkcjonowania firmy. Tych 5 argumentów powinno Cię przekonać, że już czas, aby Twój biznes zaczął korzystać z technologii cloudowej.

  1. Bezpieczeństwo danych – chmura obliczeniowa gwarantuje o wiele większe bezpieczeństwo zasobów firmy niż np. fizyczny dysk komputera. Wciąż zbyt wiele firm kompletnie bagatelizuje fakt, że ich dane mogą zostać skradzione lub zniszczone, co w praktyce wiąże się z poważnymi konsekwencjami biznesowymi i prawnymi. Chmura, choć także narażona na atak hakerski, jest jednym z lepszych rozwiązań, szczególnie w relacji do kosztu jej obsługi.
  2. Praca nad projektami w czasie rzeczywistym – świetna sprawa dla firm, które zatrudniają zespoły specjalistów, w dodatku pracujące w różnych częściach miasta czy nawet kraju. Dzięki technologii chmurowej pracownicy mogą mieć stały podgląd na zmiany wprowadzone w dokumencie, nad którym pracują. Nie dochodzi więc do wyjątkowo irytujących sytuacji, gdy Jan Kowalski nie wie, że Anna Nowak zmieniła koncepcję, a dowiaduje się o tym dopiero, gdy otrzyma projekt z prośbą o ustosunkowanie się do nowych propozycji.
  3. Oszczędność czasu i pieniędzy – drukowanie kosztuje. Dzwonienie kosztuje. Czas marnowany przez pracowników kosztuje. Technologia chmurowa jest więc świetnym sposobem na to, by firma przestała tracić pieniądze. Praca nad projektami w przestrzeni cloudowej jest szybsza. Pracownicy nie muszą bez przerwy umawiać się na spotkania, co czasami oznacza konieczność przejechania kilkuset kilometrów. Mogą się sprawnie komunikować między sobą bez odchodzenia od biurek.
  4. Łatwiejsze przydzielanie zadań – coraz więcej firm praktykuje model pracy zdalnej, który jest wygodny dla pracowników i może być bardzo efektywny. Pod warunkiem, że udaje się zachować dyscyplinę w zespole. Dzięki chmurze manager projektu może z łatwością przydzielać zadania pracownikom i rozliczać ich z terminowej realizacji. Wszelkie próby „bumelanctwa” są od razu widoczne. To działa motywująco na pracowników.
  5. Prestiż – firma, która korzysta z technologii chmurowej, uchodzi za nowoczesną i prężnie się rozwijającą. To oczywiście działa na korzyść jej wizerunku. Chmura może również usprawnić współpracę i komunikację z klientami.

Masz prawo bać się technologii cloudowej. W końcu nie jest ona jeszcze tak rozpowszechniona, a wszystko, czego nie znamy, budzi w nas obawy. Pomyśl jednak, że jeszcze 15-20 lat temu tylko kilkanaście procent polskich firm korzystało z poczty e-mail, a zaledwie kilka procent miało własne strony internetowe. Dziś trudno to sobie wyobrazić. Podobną rewolucją będzie chmura obliczeniowa. To tylko kwestia czasu. Warto więc zacząć z niej korzystać już dziś.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm: usługi marketingowe, produkcja oprogramowania, organizacja eventów, usługi bhp, usługi IT, oraz inne.

Zobacz ofertęSkontaktuj się z nami

Przewiń do góry