Data wpisu: 08.10.2021

Dlaczego warto zintegrować sklep internetowy z programem do fakturowania?

Nowoczesne programy do fakturowania bardzo ułatwiają życie przedsiębiorcy. Doskonale wiedzą o tym zwłaszcza właściciele sklepów internetowych, którzy zdecydowali się na pełną integrację narzędzia ze swoimi biznesami. Jest to świetna decyzja, która przyniesie e-sklepowi bezpośrednie i długofalowe korzyści. Jakie konkretnie? To już wyjaśniamy w naszym poradniku. Sprawdź, dlaczego warto zintegrować sklep internetowy z odpowiednim programem do fakturowania.

Automatyzacja procesu fakturowania

To największa zaleta integracji, którą docenisz już po pierwszych dniach użytkowania tego rozwiązania. Sklepy internetowe zwykle generują dużą sprzedaż, ale na drobne kwoty. Stąd tych dokumentów sprzedaży jest mnóstwo. Gdyby miała je wystawiać jedna osoba, to praktycznie nie mogłaby robić niczego innego. A gdyby tak w ogóle się tym nie zajmować? Dzięki integracji z programem do fakturowania cały proces będzie przebiegać w pełni automatycznie.

Synchronizacja stanów magazynowych

Jest to ogromne udogodnienie w sytuacji, gdy sklep dużo sprzedaje i zdarzały się już sytuacje, w których dochodziło do braków magazynowych i problemów z realizacją zamówienia. Dzięki zintegrowaniu sklepu z programem do fakturowania wyposażonym w funkcję monitorowania stanów magazynowych, można całkowicie wyeliminować podobne problemy.

Wystawianie wszelkich dokumentów sprzedaży z poziomu jednego programu

Klienci nie zawsze oczekują faktury VAT, dlatego warto mieć taki program, który automatycznie wystawi również paragon niefiskalny, fakturę pro forma, fakturę z zerową stawką VAT, fakturę dla klienta zagranicznego czy nawet korektę, gdy zajdzie taka potrzeba.

Automatyczna wysyłka faktur

Po wystawieniu faktury trzeba ją jeszcze dostarczyć klientowi i tym również może się zająć program do fakturowania online. Wysyłka nastąpi drogą mailową, bez udziału przedsiębiorcy czy pracowników sklepu, co znacznie skraca cały proces i odciąża zespół sklepu internetowego. W dodatku ułatwia to kontrolowanie przepływu faktur oraz ich katalogowanie w formie elektronicznej.

Monitorowanie płatności

Rozbudowane programy do fakturowania online mogą informować użytkownika o opóźnieniu płatności lub rozliczeniu transakcji. Jest to skuteczny sposób na zabezpieczenie się przed zatorami płatniczymi, których niestety doświadcza wielu przedsiębiorców z branży e-commerce.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry