Data wpisu: 08.10.2021

Fakturowanie przez przeglądarkę: poznaj najważniejsze zalety

Internet zmienił nasze życie na każdym możliwym poziomie – zarówno prywatne, jak i zawodowe. Powszechny dostęp do sieci otworzył przed przedsiębiorcami nowe możliwości w zakresie promowania swoich biznesów, docierania do klientów i bezpośredniego sprzedawania produktów i usług. Ułatwił także prowadzenie firmy na gruncie czysto formalnym, na co najlepszym przykładem jest możliwości wystawiania faktur elektronicznych. Obecnie standardem staje się fakturowanie przez przeglądarkę, co umożliwiają specjalne, łatwe w obsłudze programy. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Możliwość wystawienia faktury z dowolnego miejsca na świecie

Jest to niewątpliwie największa zaleta fakturowania z poziomu przeglądarki, którą najbardziej docenią ci przedsiębiorcy, którzy często podróżują, pracują u klientów, a do biura zaglądają stosunkowo rzadko. Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba pilnie wystawić dokument sprzedaży – nie będzie z tym problemu, jeśli tylko dysponujemy dostępem do Internetu (co dziś jest właściwie standardem – patrz urządzenia mobilne).

Oszczędność czasu

Nie zawsze zwracamy uwagę na to, ile czasu zajmuje nam wystawienie faktury. Jeśli takich dokumentów jest kilkadziesiąt dziennie, to można już mówić o co najmniej 1 godzinie roboczej – a czas przecież kosztuje. Pod tym względem fakturowanie online również wypada o wiele korzystniej w porównaniu z np. programami instalowanymi na dysku komputera. Aplikacje webowe umożliwiają wręcz znaczne czy całkowite zautomatyzowanie całego procesu wystawiania faktur.

Szybki dostęp do wystawionych dokumentów sprzedaży

Tę zaletę doceni każdy przedsiębiorca, któremu zdarzyło się gnać do biura, aby wystawić korektę faktury. Jest to ewidentna strata czasu i pieniędzy, zwłaszcza w kontekście tego, że dzięki fakturowaniu online podobne sytuacje nie mają racji bytu. Program działający w chmurze obliczeniowej pozwala uzyskać dostęp do już wystawionych dokumentów w dowolnym momencie, z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie.

Łatwe rozliczanie się z fiskusem

Dobre programy do fakturowania w przeglądarce są tak naprawdę rozbudowanymi narzędziami, przy pomocy których przedsiębiorca może efektywnie zarządzać sprawami księgowymi swojej firmy. Szybkie tworzenie zestawień sprzedaży, łatwa analiza stosunku przychodów do rozchodów, proste wyliczenie należnej zaliczki na podatek dochodowy – to ogromne zalety tego rozwiązania.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry