Data wpisu: 08.10.2021

Faktury online: dlaczego Twoi klienci ich chcą?

Jedną z głównych barier uniemożliwiających firmom całkowite zrezygnowanie z faktur w formie papierowej jest przekonanie, że klienci tego nie zaakceptują. W zdecydowanej większości przypadków takie obawy nie znajdują żadnego odzwierciedlenia w faktach. Faktury online są dziś standardem, korzystają z nich wszystkie firmy (jest to obowiązkowe) i można sobie łatwo wyobrazić, że wkrótce papierowy obieg dokumentów sprzedaży przestanie mieć jakąkolwiek rację bytu. Dowiedz się, co w dobrych programach do fakturowania online najbardziej docenią Twoi klienci.

Wygoda

Nie ma wygodniejszej opcji odbioru faktury, niż właśnie w formie elektronicznej. Fakturę online dołączoną do wiadomości e-mail wystarczy pobrać na dysk urządzenia i następnie zapisać np. w dedykowanym folderze czy też od razu przesłać do wewnętrznego systemu obiegu dokumentów.

Łatwe przechowywanie

Ten argument ma ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy każdego miesiąca otrzymują dziesiątki czy setki faktur. Przechowywanie dokumentów w formie papierowej jest bardzo kłopotliwe, ponieważ trzeba je katalogować, za każdym razem umieszczać w segregatorze czy teczce, a później jeszcze znaleźć dla nich miejsce – co nie w każdym biurze jest możliwe. Nic dziwnego, że nawet biura rachunkowe wręcz naciskają na swoich klientów, by ci przechodzili na faktury online.

Opcja szybkiej zapłaty

Czy wiesz, że wystawiając fakturę online możesz zmobilizować swojego kontrahenta do jej natychmiastowego opłacenia? Umożliwiają to chociażby aplikacje mobilne czy też kody QR – po zeskanowaniu takiego kodu klientowi pozostanie już tylko zatwierdzenie przelewu. Prosto, szybko, bez ryzyka, że faktura gdzieś się zapodzieje i powstanie zator płatniczy.

Ułatwiając życie swoim klientom, realnie chronisz firmę przed destabilizacją ekonomiczną. Nie musisz się martwić, czy papierowa faktura została dostarczona przez pocztę, czy wpadła w ręce właściwej osoby etc.

Swobodny przepływ dokumentów

Faktury w formie elektronicznej są najlepszym rozwiązaniem dla firm, które zainwestowały w cyfryzację i posiadają np. wewnętrzny system klasy ERP. Dzięki niemu mogą błyskawicznie przekazywać faktury do właściwego działu, jak również udostępniać je do akceptacji osób decyzyjnych. Jest to niezwykle istotne w dużych przedsiębiorstwach oraz w korporacjach, gdzie papierowy obieg dokumentów został już albo całkowicie wyeliminowany, albo jest niemile widziany.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry