Data wpisu: 08.10.2021

Faktury w formie elektronicznej to najlepszy wybór dla Twojej firmy. Sprawdź argumenty

Każda firma działająca w Polsce ma obowiązek wystawiania faktur w formie elektronicznej -jest to niezbędne dla zapewnienia cyfrowego obiegu dokumentów w kontaktach z administracją podatkową. Mimo to nadal wielu przedsiębiorców drukuje faktury i w formie fizycznej dostarcza je swoim klientom. Nie dość, że jest to nieekologiczne, to jeszcze stanowi prawdziwe marnotrawstwo czasu i pieniędzy. Jeśli sam nadal korzystasz z faktur papierowych, to przeczytaj ten poradnik. Zebraliśmy w nim kilka mocnych argumentów, które z pewnością przybliżą Cię do podjęcia decyzji o całkowitym przejściu na fakturowanie online.  

Nareszcie będzie porządek!

Faktury online w znacznym stopniu umożliwiają opanowanie chaosu w firmowej dokumentacji. Elektroniczny obieg dokumentów jest dużo łatwiejszy, co stanowi główny powód, dla którego na taki system przeszły już praktycznie wszystkie korporacje oraz znaczna część firm z sektora MŚP. Również samozatrudnieni z reguły bazują na fakturach online, ponieważ jest im dużo łatwiej je przechowywać – nie muszą wydzielać osobnego miejsca na ponumerowane segregatory. Jeśli więc już teraz załamujesz ręce na widok bałaganu w dokumentach, to trudno o lepszy sygnał, że czas najwyższy przejść na faktury w formie elektronicznej.

Oszczędność czasu

Wystawienie faktury w programie do fakturowania online zajmuje dosłownie chwilę – nawet kilkanaście sekund, jeśli program będzie elementem większego systemu obsługi sprzedaży. Teraz pomyśl, ile czasu potrzebujesz na wypełnienie faktury w formie papierowej. Mamy tutaj na myśli także faktury wystawiane w programie komputerowym, ale następnie drukowane i wysyłane do klientów pocztą. Jest to szalenie czasochłonne i angażujące. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na rozwijanie swojego biznesu czy odpoczynek – zwłaszcza, że jest to dostępne na wyciągnięcie ręki.

Brak ryzyka zgubienia faktury

Twoi klienci często gubią faktury lub zasłaniają się tym, gdy dopytujesz, dlaczego nie wpłynęła jeszcze płatność? To kolejny dowód na to, że powinieneś jak najszybciej przejść na model fakturowania online. Elektroniczny obieg dokumentów praktycznie wyklucza ryzyko gubienia faktur, także we własnej firmie, co jest niezwykle istotne w sytuacji, gdy dokumenty wędrują pomiędzy różnymi działami przedsiębiorstwa.

Ukłon w stronę klientów

Na koniec argument czysto wizerunkowy: Twoi klienci wolą otrzymywać faktury w formie elektronicznej, bo jest to dla nich znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Dając im taką możliwość inwestujesz w dobrą opinię na temat Twojego biznesu i zacieśniasz relacje z kontrahentami, co jest trudne do przecenienia.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry