System CMS to podstawa każdej strony internetowej. Dzięki niemu możemy dowolnie zarządzać treścią witryny, modyfikować ją pod kątem obserwowanych oczekiwań użytkowników oraz dbać o jej dobrą widoczność w wyszukiwarce. Choć na rynku jest dostępnych mnóstwo darmowych CMS-ów, to znacznie lepszym rozwiązaniem z punktu widzenia biznesu jest wykupienie licencji na korzystanie z zamkniętego systemu CMS. Dlaczego? W naszym poradniku wymieniamy najważniejsze korzyści.
W praktyce jest to największa zaleta zamkniętego systemu CMS. Jego dostawca, czyli firma programistyczna, ma pełne pole do popisu w zakresie modyfikowania swojego narzędzia. Może więc dodać do niego różne funkcje, które akurat są potrzebne klientowi. W ten sposób jesteśmy w stanie uszyć system CMS na miarę, dzięki czemu będzie on w 100% funkcjonalny.
Gdyby natomiast w przyszłości okazało się, że możliwości systemu są zbyt małe i właścicielowi strony wyraźnie czegoś brakuje, w dowolnym momencie możemy rozbudować CMS. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie niż zakup nowej licencji.
Najpopularniejszym darmowym systemem CMS na świecie jest oczywiście WordPress. Szacuje się, że około 25% stron dostępnych w sieci zostało zbudowanych właśnie w oparciu o to narzędzie. WordPressowi nie można odmówić funkcjonalności i przejrzystości, ale ma jedną zasadniczą wadę: jest do bólu wtórny. Przez to korzystające z niego strony są do siebie bardzo podobne. To niestety nie sprzyja wyróżnianiu marki na rynku.
W przypadku autorskiego, zamkniętego systemu CMS, ten problem nie istnieje. Narzędzie można dowolnie modyfikować, dzięki czemu strona będzie znacząco różnić się od witryn konkurencji – nie tylko pod względem wyglądu, ale także układu treści.
Dostawca autorskiego systemu CMS oczywiście służy klientom pełną pomocą w zakresie konfiguracji i obsługi narzędzia. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem, wystarczy zadzwonić do supportu. Właściciele stron opartych na darmowych CMS-ach nie mają aż takiego komfortu. Zwykle muszą szukać rozwiązania na forach poradnikowych lub płacić za usługi programistyczne.
Co to właściwie oznacza, że system CMS jest zamknięty? Daje to gwarancję, że żadne osoby postronne nie mogą wprowadzać w nim zmian, jak ma to miejsce chociażby w przypadku oprogramowania open source, rozwijanego przez tzw. społeczność. Dzięki ograniczeniu dostępu do systemu możemy zminimalizować ryzyko ataku hakerskiego, co jest niezwykle istotne dla firm, które przecież inwestują niemałe środki w budowanie wiarygodnej, rozpoznawalnej marki.
Zamknięty system CMS na licencji to rozwiązanie czysto biznesowe, rekomendowane przede wszystkim przedsiębiorcom, którym zależy na pełnym wsparciu technicznym, funkcjonalności i elastyczności systemu, a także bezpieczeństwie własnych zasobów w sieci. To ogromny pakiet korzyści, udostępniany za wręcz symboliczną kwotę.
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.