Data wpisu: 08.10.2021

Kiedy program do fakturowania może zastąpić tradycyjną księgowość?

Efekt jest taki, że nawet samozatrudnieni najczęściej korzystają z usług biur rachunkowych, a to przecież stanowi niemałe obciążenie dla ich i tak już wątłych budżetów. Świetną alternatywą, również pod względem finansowym, jest dobry program do fakturowania online, którego funkcjonalność wcale nie ogranicza się tylko do wystawienia faktury w formie elektronicznej. Sprawdź, w jakich sytuacjach takie oprogramowanie może realnie zastąpić tradycyjną księgowość.

Gdy prowadzisz małą firmę

Jeśli Twój biznes jest naprawdę mały, nie zatrudniasz pracowników i jesteś w stanie nad wszystkim bez większego problemu panować, to poważanie zastanów się, czy aby na pewno potrzebujesz tradycyjnej księgowości. To jednak odczuwalny koszt, który możesz bardzo łatwo zredukować decydując się na zakup programu do fakturowania online.

Gdy masz względnie stałe grono klientów

I dzięki temu nie musisz regularnie wyszukiwać danych nowych kontrahentów. Możesz stworzyć stałą listę odbiorców faktury, co znacznie ułatwi zautomatyzowanie procesu fakturowania i księgowania transakcji, a nawet monitorowania płatności i ewentualnie wysyłania powiadomień o opóźnieniu. Niewielkie grono klientów tworzy wręcz idealne warunki do tego, aby zastąpić tradycyjną księgowość dobrym programem do fakturowania online.

Gdy wybierzesz program z dostateczną liczbą funkcjonalności

Jeśli zależy Ci na tym, aby program nie tylko pozwalał szybko i wygodnie wystawiać faktury, ale też stał się kompleksowym narzędziem do prowadzenia księgowości, to wybierz taki, który posiada dodatkowe funkcjonalności, jak chociażby automatyczne katalogowanie produktów i usług czy ich księgowanie w odpowiednich działach KPiR.

Znalezienie odpowiedniego programu nie jest trudne i – co najważniejsze – wcale nie wiążę się to z wysokimi kosztami, a już szczególnie w porównaniu z wydatkami, jakie ponosisz w związku z korzystaniem z tradycyjnej obsługi księgowej.

Gdy postawisz na program do fakturowania online działających w chmurze

Taki program jest niezwykle funkcjonalny, pozwala bowiem wystawiać faktury w ciągu kilku chwil z dowolnego miejsca na świecie i każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Poza tym programy działające w chmurze mogą być zintegrowane z platformami administracji rządowej, dzięki czemu istnieje opcja pełnej automatyzacji procesu kontaktowania się z np. urzędem skarbowym.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry