Data wpisu: 08.11.2023

Oprogramowanie w modelu subskrypcyjnym: poznaj zalety tego rozwiązania

Zakup oprogramowania do firmy, zwłaszcza specjalistycznego (np. do zarządzania procesami logistycznymi), to bardzo duży wydatek. Nic dziwnego, że na popularności zyskuje model subskrypcyjny, w ramach którego przedsiębiorstwo zapewnia sobie możliwość swobodnego korzystania z oprogramowania na ustalonej liczbie urządzeń, jednocześnie nie ponosząc jednorazowego, bardzo wysokiego kosztu. O zaletach tego rozwiązania przeczytasz w naszym poradniku.

Stały dostęp do aktualnego oprogramowania

Model subskrypcyjny zwalnia z konieczności kupowania aktualizacji czy wręcz nowej wersji oprogramowania. Opłacając coroczne przedłużenie subskrypcji gwarantujemy sobie dostęp do zawsze aktualnej wersji, co jest szczególnie ważne w przypadku oprogramowania księgowego czy w jakikolwiek inny sposób związanego z obowiązującymi (i często zmieniającymi się) przepisami.

Wsparcie techniczne

W ramach subskrypcji zapewniamy sobie pomoc nie tylko na etapie wdrożenia oprogramowania w przedsiębiorstwie, ale również w toku jego późniejszego użytkowania. Można tutaj liczyć np. na darmowe wsparcie techniczne w formie zdalnego pulpitu czy via e-mail i telefon.

Niższy koszt jednostkowy

Co prawda ostateczny koszt oprogramowania w modelu subskrypcyjnym jest wyższy w porównaniu z jednorazowym zakupem, jednak coroczna opłata nie stanowi aż tak dużego obciążenia finansowanego dla przedsiębiorstwa.

Łatwiejsza decyzja o ewentualnej zmianie oprogramowania

Kupując oprogramowanie za np. kilkadziesiąt tysięcy złotych bardzo trudno jest po czasie przyznać, że podjęło się złą decyzję. W przypadku modelu subskrypcyjnego konsekwencje ewentualnej zmiany oprogramowania na takie, które lepiej odpowiada na potrzeby przedsiębiorstwa, nie niesie ze sobą aż tak poważnych konsekwencji.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry