Data wpisu: 04.04.2024

Planujesz zakup takiego oprogramowania dla firmy? Szykuj się na duże wydatki!

Zakup oprogramowania stanowi niezbędną, ale też bardzo kosztowną inwestycję w biznes. Są takie narzędzia informatyczne, których ceny mogą przyprawiać o zawrót głowy – i to nawet wtedy, gdy mówimy o kolportowaniu ich na zasadzie udostępniania licencji. Przykłady szczególnie drogiego oprogramowania dla firmy omawiamy w naszym artykule.

ERP (Enterprise Resource Planning)

Systemy ERP to kompleksowe rozwiązania służące do zarządzania wieloma procesami, w tym finansami, łańcuchem dostaw, produkcją, zasobami ludzkimi etc. Ze względu na złożoność oprogramowania i konieczność dostosowania go do specyfiki firmy, należy się liczyć z bardzo wysokim kosztem zakupu systemu ERP.

CRM (Customer Relationship Management)

Systemy CRM służą do zarządzania relacjami z klientami i wsparcia procesów sprzedaży. Oferują wiele bardzo przydatnych funkcji, w tym automatyzujących sprzedaż, za co trzeba odpowiednio zapłacić.

Oprogramowanie do projektowania

Oprogramowanie dla inżynierów lub architektów, które umożliwia tworzenie zaawansowanych projektów i symulacji, jest horrendalnie drogie – zwłaszcza, gdy zechcemy zamówić produkcję oprogramowania napisanego stricte pod kątem potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Systemy bezpieczeństwa cybernetycznego

W dobie bardzo wysokiego zagrożenia cyberprzestępczością, coraz więcej firm inwestuje w systemy bezpieczeństwa, takie jak oprogramowanie do ochrony przed atakami cybernetycznymi, zarządzania tożsamością, ochrony danych osobowych czy zabezpieczenia infrastruktury krytycznej. Mówimy tutaj o specjalistycznym oprogramowaniu zamawianym m.in. przez banki, co oczywiście winduję cenę do często niebotycznych poziomów.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry