Data wpisu: 16.10.2020

System ERP do zdalnego zarządzania firmą. Dlaczego warto go mieć?

W 2020 roku całkowicie zmieniliśmy swoje myślenie o prowadzeniu biznesu. Wczesną wiosną z tygodnia na tydzień musieliśmy nauczyć się, czym jest praca zdalna. Firmy, które już wcześniej zainwestowały w nowoczesne narzędzia informatyczne były na to przygotowane i przeszyły ten proces w miarę bezboleśnie. Pozostałe przedsiębiorstwa dowiedziały się natomiast, że w tak niepewnych epidemiologicznie czasach zakup odpowiedniego systemu ERP do zdalnego zarządzania firmą jest jednym z najlepszych sposobów na uchronienie biznesu przed przymusowymi przestojami, utratą klientów i spadkiem efektywności zespołu. To najlepszy moment, aby i Twoje przedsiębiorstwo zainwestowało w system ERP. Sprawdź, co dzięki temu zyskasz.

Pełna swoboda w zarządzaniu biznesem

Praca zdalna jest komfortowym rozwiązaniem nie tylko dla pracowników, ale też dla kadry zarządzającej, w tym samego właściciela. W tych czasach warto zagwarantować sobie możliwość kontrolowania wszystkich najważniejszych procesów zachodzących w przedsiębiorstwie z dowolnego miejsca na świecie, również w okresie przymusowej kwarantanny, czego nikt z nas nie może przecież wykluczyć.

System ERP do zarządzania firmą może być wyposażony w liczne moduły umożliwiające zdalne nadzorowanie pracy, realizacji projektów czy chociażby kontrolowanie przepływu dokumentów, stanów magazynowych, płatności etc. Obecnie nie ma problemu z tym, aby dopasować system ściśle pod kątem realnych potrzeb przedsiębiorstwa, ewentualnie zostawiając furtkę do jego rozbudowy w przyszłości.

Możliwość wprowadzenia elastycznego modelu pracy

Elastyczny model pracy jest dziś bardzo pożądany przez pracowników, zwłaszcza mających dzieci, które albo często chorują, albo wymagają opieki z uwagi na zamknięcie szkół, przedszkoli czy żłobków. Rodzic mający możliwość pracy zdalnej jest o wiele efektywniejszy, ponieważ nie musi brać zwolnienia. Oczywiście home office ma swoje ograniczenia, jednak to zawsze lepsze rozwiązanie, niż całkowita przerwa w wykonywaniu swoich obowiązków służbowych.

Wprowadzenie w firmie elastycznego modelu pracy wymaga zapewnienia pracownikom dostępu do nowoczesnych narzędzi informatycznych umożliwiających m.in. pracę zespołową nad jednym projektem, raportowanie czy choćby odbywanie spotkań online ze współpracownikami, przełożonymi i klientami. Wszystko to można zapewnić poprzez zaimplementowanie odpowiednich modułów w systemie ERP dla firmy.

Duże oszczędności w dalszej perspektywie

System ERP nie jest kosztem, ale inwestycją i tak należy go traktować. Nawet zakładając, że sytuacja w Polsce i na świecie wkrótce się uspokoi, nie możemy całkowicie wykluczać powtórki z rozrywki. Docelowo przedsiębiorstwa powinny dążyć do tego, aby spora część biznesu mogła być zarządzana w sposób zdalny.

W dalszej perspektywie przekłada się to przecież na realne oszczędności z tytułu m.in. ograniczenia powierzchni biurowej, braku przestojów spowodowanych chorobami czy wypadkami losowymi, obniżenia kosztów dojazdów etc.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry