Data wpisu: 10.05.2024

W czym Tidal jest lepszy niż Spotify?

Tidal i Spotify to dwie popularne platformy streamingowe, które oferują dostęp do gigantycznej biblioteki muzycznej oraz szeregu innych treści audio (w tym podcastów). Obie platformy mają swoich zwolenników, przy czym liderem rynku pozostaje Spotify. Warto natomiast wiedzieć, że Tidal ma kilka istotnych przewag nad wielkim rywalem, które przybliżamy w naszym poradniku.

Lepsza jakość dźwięku

Tym, co może szczególnie drażnić w Spotify, jest średnia jakość dźwięku. Ten problem nie występuje w najwyższym planie Tidala, który oferuje muzykę w jakości HiFi, czyli w bezstratnej jakości dźwięku. Docenisz to podczas korzystania z aplikacji na dobrym sprzęcie audio czy np. wysokiej klasy słuchawkach.

Wsparcie dla artystów

Tidal wręcz szczyci się tym, że sprawiedliwie wynagradza artystów, których muzyka jest udostępniana na tej platformie. Dzięki temu większość muzyków chce, aby ich utwory były udostępniane na Tidalu, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku Spotify.

Treści ekskluzywne

Tidal posiada umowy z artystami na wyłączność, dzięki czemu może prezentować ich muzykę jako jedyna platforma streamingowa. Pod tym względem Tidal ma wyraźną przewagę nad Spotify. Zdarza się, że nie mogąc znaleźć muzyki jakiegoś artysty na szwedzkiej platformie, bez problemu wyszukamy ją właśnie na Tidalu.

Materiały dodatkowe

Tutaj trzeba uczciwie napisać, że Spotify także raczy swoich użytkowników dodatkowymi treściami pozamuzycznymi, natomiast Tidal robi to lepiej i obficiej. Na platformie można znaleźć chociażby wywiady z artystami, teledyski, filmy dokumentalne czy ekskluzywne treści wideo.

Łatwiejsza integracja ze sprzętem 

Tidal oferuje lepszą, a przede wszystkim łatwiejszą integrację z niektórymi systemami Hi-Fi i sprzętem audio, co docenią osoby posiadające dobrej klasy sprzęt i korzystające z platform streamingowych głównie w domu lub w samochodzie.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry