Data wpisu: 06.02.2024

Wady aplikacji chmurowych dla biznesu

Aplikacje chmurowe, jak np. te do przechowywania i udostępniania plików online, są bardzo wygodne, użyteczne, ale i niepozbawione wad. Bezrefleksyjne przejście na takie rozwiązanie może przynieść wiele szkód, a na co dzień być również przyczyną frustracji wśród pracowników. Poznaj najważniejsze wady aplikacji chmurowych dla biznesu.

Dyskusyjne bezpieczeństwo

Choć dostawcy popularnych aplikacji chmurowych deklaruje pełne bezpieczeństwo gromadzonych danych, to należy mieć do tego ograniczone zaufanie. Nawet największe korporacje, na czele z Google, miewają wpadki i są celem nieustannych ataków cybernetycznych, co może grozić np. wyciekiem danych wrażliwych przechowywanych w usłudze chmurowej.

Kontrowersje dotyczące prywatności

To szczególnie istotny temat, który jest przedmiotem gorącej dyskusji na poziomie rządowym czy międzynarodowym. Prywatność w Internecie jest utopią, z czego muszą sobie zdawać sprawę również przedsiębiorcy korzystający z aplikacji chmurowych, de facto przekazujący dostęp do swoich danych firmom trzecim.

Zależność od połączenia internetowego

Pamiętajmy, że aplikacje chmurowe wymagają stałego połączenia z Internetem, najlepiej szybkiego, dzięki czemu wymiana plików będzie odbywać się w sposób sprawny, bez irytujących opóźnień. Jeśli pracownicy zdalni nie dysponują szybkim Internetem w miejscu wykonywania pracy, to będzie to stanowić oczywisty problem z punktu widzenia efektywności funkcjonowania zespołu rozproszonego.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry