Data wpisu: 08.10.2021

Wystawianie faktur online: dla kogo to najlepsza opcja?

Jednym z obowiązków przedsiębiorcy jest dokumentowanie sprzedaży towarów i usług. Najczęściej robi się to poprzez wystawienie faktury VAT. Niby nic wielkiego, standardowa procedura, ale gdy takich faktur jest sporo, może to istotnie obciążać przedsiębiorcę. Jednym z popularnych sposobów na ułatwienie sobie całej procedury jest korzystanie z opcji wystawiania faktur online. Taka forma dokumentowania sprzedaży zyskuje na popularności. Komu można ją zdecydowanie polecić?

Jednoosobowe działalności gospodarcze

Mikrofirmy, zwłaszcza niezatrudniające pracowników, muszą bardzo pilnować kosztów prowadzenia biznesu. Fakturowanie online jest sposobem na znaczne zredukowanie wydatków, ale bez strat na wydajności czy wizerunku.

Jeśli sam wystawiasz faktury i prowadzisz swoją księgowość, to bezapelacyjnie powinieneś postawić na fakturowanie online – jest wygodne, szybkie, tanie i bardzo łatwe. Dobry program zminimalizuje też ryzyko pomyłki, np. dzięki zintegrowaniu z bazą CEIDG czy automatycznemu przydzielaniu stawki VAT określonemu produktowi/usłudze.

Firmy mające dużą sprzedaż

Nie musi to oczywiście być równoznaczne z dużymi dochodami, ale w przypadku firm generujących naprawdę sporą sprzedaż (na przykład sklepy internetowe) fakturowanie online sprawdza się zdecydowanie najlepiej. W takiej sytuacji niezbędne jest bowiem narzędzie, które znacząco skróci, a wręcz zautomatyzuje proces wystawiania faktur.

Oprogramowanie do fakturowania można skonfigurować w taki sposób, aby współpracowało z innymi aplikacjami wykorzystywanymi w przedsiębiorstwie, np. do zarządzania magazynem czy obsługi koszyka zakupowego.

W ten oto sposób cały proces dokumentowania sprzedaży zostaje zautomatyzowany, co oszczędza zasoby ludzkie, pieniądze oraz ułatwia kontrolowanie przychodów w firmie.

Przedsiębiorcy, którzy dużo podróżują i rzadko bywają w biurze

Jeśli wizyty w biurze są dla Ciebie rzadkością, bo pracujesz przede wszystkim u klienta, odbywasz dziesiątki spotkań w ciągu dnia, jeździsz po Polsce, a także starasz się znaleźć sporo czasu na aktywności pozazawodowe, to program do fakturowania online jest dla Ciebie oczywistym wyborem. Dzięki temu zyskasz możliwość wystawiania faktur z dowolnego miejsca na świecie, w tym przy pomocy smartfonu czy tabletu. Potrzebny będzie tylko dostęp do Internetu. Poza tym będziesz mieć stały dostęp do dokumentów przechowywanych w chmurze obliczeniowej.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry