Data wpisu: 14.05.2024

Co warto zwiedzić nad Jeziorem Garda?

Jezioro Garda to największe jezioro Włoch i bez wątpienia jeden z najpiękniejszych akwenów w Europie. Cały region jeziora jest zachwycający, stanowiąc popularny kierunek wyjazdów turystycznych. Polacy dopiero odkrywają uroki Jeziora Garda, spędzając tam wakacje czy przedłużone weekendy – sprzyja temu stosunkowo niewielka odległość. Co warto zwiedzić nad Gardą? Oto nasze typy.

Sirmione

To jedno z najbardziej malowniczych miasteczek położonych nad jeziorem Garda, znane z dobrze zachowanego zamku Scaligerów. Można tam również odwiedzić ruiny starożytnych rzymskich łaźni, Grotte di Catullo. Sirmione to atrakcja na cały dzień.

Riva del Garda

Bajecznie położone na północnym krańcu jeziora miasto jest popularnym miejscem turystycznym, które przyciąga także miłośników sportów wodnych. Riva del Garda zachwyca  średniowiecznym centrum z przepiękną zabudową otoczoną górami.

Malcesine

Ta miejscowość słynie z wyjątkowo malowniczego zamku Scaligerów, ale także z możliwości wjazdu kolejką linową na Monte Baldo, najwyższy szczyt regionu, z którego rozpościerają się spektakularne widoki na jezioro i góry.

Limone sul Garda

Miasto, które słynie z upraw cytryn i wspaniałego Limoncello, urzeka także malowniczymi uliczkami, po których można spacerować chroniąc się w cieniu kamienic przed palącymi słońcem. Limone oferuje bajeczne widoki na jezioro.

Bardolino

Punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów wina, z którego produkcji słynie miasto i cały region. W Barodlino odbywa się coroczny festiwal wina, który przyciąga tłumy turystów.

Torbole

Popularny kierunek wyjazdów, głównie wśród windsurferów i kitesurferów, którym oferuje znakomite warunki do uprawiania tych sportów. Torbole jest atrakcyjną miejscowością dla osób, które chcą poplażować nad Gardą.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry