Data wpisu: 30.03.2023

Egzotyczne wakacje zimą – dlaczego warto?

Zima to dla większości z nas okres w roku, kiedy bardziej niż o urlopie myślimy o obowiązkach zawodowych, dbaniu o zdrowie i z niecierpliwością wypatrujemy wiosny. Coraz więcej osób wykorzystuje jednak ten czas do tego, aby spełnić swoje podróżnicze marzenia. To właśnie w czasie polskiej zimy wiele kierunków staje przed nami otworem. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się zimą na egzotyczne wakacje.

Dobre ceny

Egzotyczne kierunki podróży tradycyjnie są dość drogie, natomiast zimą można liczyć na całkiem niezłe ceny – to dlatego, że biura podróży mają mniej klientów (poza feriami), dlatego mogą zaoferować wyższe rabaty, byle wypełnić samoloty.

Pewna pogoda

W okresie zimowym egzotyczne kierunki kuszą przede wszystkim świetną pogodą. Gdy u nas jest chłodno, wietrznie i pochmurnie, na takich Karaibach czy w Azji Południowo-Wschodniej trwa szczyt sezonu turystycznego, z upalną pogodą, pełnym słońcem i okazjonalnymi opadami deszczu.

Szeroki wybór atrakcyjnych kierunków

Decydując się na zagraniczne wakacje zimą, zwłaszcza w odległych od Polski zakątkach świata, możesz dosłownie przebierać w fajnych kierunkach. Do wyboru masz m.in. Tajlandię, Dominikanę, Wietnam, Kolumbię, całe Karaiby, Florydę i południe USA, Malezję, Filipiny i wiele innych świetnych miejsc.

Ucieczka przed polską zimą

Zima w naszym kraju potrafi być wyjątkowo kapryśna, a pogoda nieznośna. Pół biedy, gdyby jeszcze przez kilka tygodni utrzymywał się mróz i śnieg, ale gorzej, że częściej mamy do czynienia z chlapą, wichurami i szarzyzną.

Nic dziwnego, że wiele osób chce przed tym uciec, choćby na chwilę, wygrzewając ciało w promieniach słońca, kąpiąc się w ciepłym morzu i ładując baterie przed powrotem do polskiej rzeczywistości.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry