Dysk Google to jedna z najpopularniejszych usług chmurowych. W dobie wysokiego zagrożenia cyberprzestępczością, a także utratą ważnych danych przechowywanych na komputerze, rozsądnie jest tworzyć kopie zapasowe kluczowych plików. Można do tego wykorzystać właśnie usługę od Google, która jest darmowa do limitu 15 GB. Aby to zrobić, na początek musisz uruchomić Dysk Google na komputerze. Oto gotowa instrukcja krok po kroku.
Możesz to zrobić po zalogowaniu się do usługi Google Drive lub pobrać plik z oficjalnej strony Google – aplikacja jest dostępna i na Windows, i na Maca.
Ikona aplikacji pojawiła się na pulpicie Twojego komputera. Uruchom program. Wybierz komputer, na którym została zainstalowana aplikacja (np. „Mój laptop”) i kliknij w „Dodaj folder”.
Na tym etapie wybierzesz folder na komputerze, który zostanie zsynchronizowany z usługą Google Drive, dzięki czemu pliki będą przechowywane również w chmurze (i automatycznie w niej zapisywane). Pozwoli Ci to odzyskać pliki z dowolnego miejsca na świecie, na dowolnym urządzeniu, po zalogowaniu się do usługi Dysk Google.
Może to potrwać kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, w zależności od ilości danych przesyłanych na Dysk Google. Po zakończeniu procesu zaloguj się do usługi i sprawdź, czy widzisz folder, który miał zostać zsynchronizowany oraz całą jego zawartość w chmurze.
Jeśli wszystko się zgadza, to możesz już uznać, że masz swoją chmurę, w której będą się automatycznie zapisywać wszystkie pliki tworzone i zapisywane na komputerze (pod warunkiem, że zapisujesz je w folderze wskazanym do synchronizacji z usługą Google).
Na koniec mała podpowiedź: co jakiś czas, zwłaszcza na początku, kontroluj działanie usługi. Przede wszystkim sprawdzaj, czy pliki zapisywane w chmurze nie są usuwane z dysku komputera (takie przypadki się zdarzają).
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.