Data wpisu: 04.05.2023

Klimatyzacja w warsztacie samochodowym – dlaczego warto w to zainwestować?

Dobry warsztat samochodowy to w Polsce wyjątkowo dochodowy biznes. Wszystko za sprawą tego, że Polacy jeżdżą relatywnie starymi samochodami – średnia wieku auta w naszym kraju to około 15 lat. Tak leciwe pojazdy regularnie wymagają napraw, które najczęściej zlecamy niezależnym warsztatom. Prowadząc taki biznes warto dbać o komfort mechaników, ale też o ograniczanie niepotrzebnych kosztów. W jednym i drugim bardzo pomocna może być klimatyzacja. Sprawdź, dlaczego warto ją założyć w warsztacie.

Idealna na okres upałów

Upał to zmora pracowników warsztatu samochodowego, którzy w końcu wykonują pracę fizyczną. Właściciel warsztatu powinien więc zainwestować w klimatyzację, która od ręki poprawi warunki pracy mechaników, a to przełoży się również na ich wydajność. Może się okazać, że w ślad za tym niewielkim kosztem pójdzie zwiększenie liczby obsługiwanych klientów.

Dodatkowe lub główne źródło ogrzewania

O klimatyzacji warto myśleć również w kategoriach źródła ciepła. Każda współczesna klimatyzacja typu split ma funkcję grzania – de facto będąc pompą ciepła typu powietrze-powietrze. Ogrzewanie warsztatu klimatyzacją, zwłaszcza w okresach przejściowych, jest niedrogie, wydajne i o tyle wskazane, że taka pompa zapewnia natychmiastowe dostawy ciepłego powietrza – a to ważne w miejscu, które jest momentalnie wychładzane podczas otwierania bramy wjazdowej.

Niski koszt inwestycji…

Wbrew pozorom montaż systemu klimatyzacji opartej na jednostkach split lub multi-split nie jest taki kosztowny. Spokojnie można się tutaj zmieścić w kwocie około 4-5 tysięcy złotych za jednostkę z montażem. Nie jest to wygórowana cena, biorąc pod uwagę, że zyskujemy zarówno źródło chłodzenia, jak i ogrzewania warsztatu.

…i eksploatacji klimatyzacji

Wciąż pokutuje przekonanie, że użytkowanie klimatyzacji jest drogie. Nie jest, ponieważ współczesne jednostki wręcz imponują oszczędnością, zużywając niewielkie ilości prądu (w dodatku za każdą jednostkę pobranej energii elektrycznej oddając minimum trzy jednostki energii grzewczej/chłodniczej).


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry