Data wpisu: 03.07.2024

Oświetlenie szynowe – dlaczego warto je zastosować w biurze?

Wybór rodzaju oświetlenia do biura ma kluczowe znaczenie dla komfortu i efektywności pracy. Poza standardowymi listwami, lampami wiszącymi, plafonami czy lampkami na biurko, warto rozważyć również zastosowanie oświetlenia szynowego, którego zaletom – szczególnie w przestrzeni biurowej – przyglądamy się w naszym artykule.

Modułowość

Oświetlenie szynowe to system składający się z szynoprzewodów, do których można podłączyć różnorodne źródła światła, najczęściej reflektorki halogenowe z żarówkami LED.

Ten rodzaj oświetlenia pozwala na łatwe dostosowanie układu świateł do specyfiki biura, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach o nietypowej architekturze. Dzięki szynom możemy efektywnie doświetlić stanowiska, strefę ksero czy aneks kuchenny.

Nowoczesny wygląd

Systemy oświetlenia szynowego charakteryzują się nowoczesnym, minimalistycznym designem, co bardzo dobrze koresponduje z przestrzenią biurową. Jest to rozwiązanie, które bez problemu można dopasować do dowolnego wystroju.

Energooszczędność

Większość systemów oświetlenia szynowego wykorzystuje energooszczędne źródła światła LED, które zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki. Przekłada się to na znaczące obniżenie kosztów eksploatacji biura.

Łatwość instalacji

Montaż oświetlenia szynowego jest stosunkowo prosty i szybki w porównaniu do tradycyjnych systemów oświetleniowych. Co więcej, szynoprzewody pozwalają na doprowadzenie światła do wszystkich stref biura, nawet wtedy, gdy dysponujemy tylko jednym punktem prądowym np. na środku sufitu.

Możliwość rozbudowy

Systemy szynowe umożliwiają swobodne rozbudowanie oświetlenia wraz ze zmieniającymi się potrzebami przedsiębiorstwa, zmianą układu stanowisk czy np. utworzeniem nowych. Nie ma tutaj potrzeby każdorazowej zmiany koncepcji oświetlenia.

Dodajmy, że systemy oświetlenia szynowego mogą być stosowane i w tzw. open space’ach, i w salach konferencyjnych, na korytarzach czy w recepcji i pomieszczeniach kuchennych.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry