Data wpisu: 01.07.2022

Counting Partner – księgowość, audyt wewnętrzny, biznesplany


Biuro rachunkowe Counting Partner

tel.+48  572 697 800, mail: biuro@countingpartner.pl
  więcej na stronie www: CountingPartner.pl


Zyskowny, stabilny biznes to suma zaangażowania właściciela, kompetencji pracowników, rozpoznawalności marki oraz fachowego doradztwa. Tym, co wyróżnia dobrze działające przedsiębiorstwa, jest umiejętność delegowania zadań i powierzania najważniejszych procesów ekspertom. Daje to pewność, że za każdy obszar funkcjonowania biznesu odpowiadają osoby mające ku temu odpowiednie kwalifikacje.

Biuro rachunkowe Counting Partner wspiera swoich klientów w zakresie księgowości, doradztwa księgowo-podatkowego i compliance, obsługi kadrowo-płacowej, audytu wewnętrznego, w tym identyfikowania ryzyka biznesowego oraz opracowywania biznesplanów i pozyskiwania funduszy. Przyjrzyjmy się bliżej kompetencjom partnera Soluma Group.

Księgowość

Counting Partner to najwyższa jakość obsługi księgowej, z której mogą skorzystać zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i spółki prawa handlowego. Szczególnie popularną usługą jest prowadzenie księgowości online, co jest wygodnym rozwiązaniem dla większych i mniejszych biznesów, chcących powierzyć specjalistom m.in. prowadzenie pełnej księgowości, księgi przychodów i rozchodów, obsługę VAT, przygotowywanie dokumentacji dla ZUS etc.

Oferta księgowa biura rachunkowego Counting Partner obejmuje:

 • Księgowość online.
 • Pełną księgowość (księgi rachunkowe).
 • Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów.
 • Obsługę przedsiębiorców na ryczałcie ewidencjonowanym.
 • Compliance księgowo-podatkowe, czyli kompleksową obsługę zgodności regulacyjnej procesów biznesowych w przedsiębiorstwach.
 • Doradztwo księgowo-podatkowe, m.in. w zakresie rachunkowości, optymalizacji podatkowej, doradztwa strategicznego etc.

Kadry i płace

Obsługa kadrowo-płacowa to nie tylko bardzo ważny, ale też nielubiany przez przedsiębiorców obszar działalności. Wymaga dużej skrupulatności, często żmudnej pracy, dlatego większość firm woli powierzyć to ekspertom. Nie musi to wcale oznaczać konieczności zatrudnienia specjalistów z zakresu kadr i płac. Wystarczy skorzystać z outsourcingu usług świadczonych przez Counting Partner, w tym:

 • Pełnej obsługi kadrowo-płacowej.
 • Compliance kadrowo-płacowego, czyli zaawansowanej zgodności regulacyjnej w tym obszarze – jest to znakomita alternatywa dla wewnętrznego działu kadr i płac, przynosząca realne oszczędności, a przy tym gwarantująca kompleksowe zaopiekowanie się tymi procesami w przedsiębiorstwie.

Audyt wewnętrzny

Jest to jedna z najbardziej specjalistycznych kompetencji ekspertów Counting Partner. Powierzenie audytu wewnętrznego stanowi ważną inwestycję w bezpieczeństwo biznesu, pozwalając zdiagnozować, a następnie wyeliminować nieprawidłowości i ryzyka na poziomie operacyjnym, prawnym czy finansowym.

Zakres usług świadczonych w ramach audytu wewnętrznego obejmuje:

 • Audyt projektów unijnych i dotacji celowych.
 • Audyt środowiska informatycznego rachunkowości.
 • Audyt zgodności polityki rachunkowości z ustawą o rachunkowości oraz MSR/MSSF
 • Audyt finansowo-księgowy.
 • Audyt systemu kontroli wewnętrznej.
 • Audyt i wdrażanie kontroli zarządczej.
 • Audyt zabezpieczeń systemów informatycznych.
 • Audyt zgodności (compliance).
 • Forensic audit.
 • Audyt wewnętrzny w specjalistycznych obszarach działalności.

Biznesplany i pozyskiwanie kapitału

Counting Partner oferuje wsparcie zarówno na początku prowadzenia działalności gospodarczej, jak i na etapie rozwoju, na przykład przekształceń związanych ze skalowaniem biznesu.

Eksperci naszego partnera pomagają swoim klientom w przygotowaniu kompleksowej dokumentacji niezbędnej dla uzyskania dofinansowania działalności gospodarczej, w tym opracowaniu profesjonalnego biznesplanu. Często dodatkowe środki umożliwiają łatwiejszy start bądź rozwój istniejącego już biznesu oraz pozwalają znacząco zminimalizować finansowe ryzyko jego prowadzenia.  

Ponadto klienci biura rachunkowego Counting Partner mogą skorzystać z usługi weryfikacji biznesplanów, co przydaje się np. tuż przed złożeniem wniosku o kredyt inwestycyjny czy sięgnięciem po inny rodzaj finansowania zewnętrznego.

Wszystkich klientów Soluma Group zachęcamy do skorzystania z usług naszego partnera, który gwarantuje pełne, osobiste zaangażowanie w sprawy klienta, najwyższy poziom kompetencji oraz skupienie na ochronie interesów obsługiwanego przedsiębiorstwa.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry