Data wpisu: 17.05.2022

ChemTech – technologie zbrojenia betonu


Skontaktuj się z Chem Tech

tel.+48 504 085 825, mail: chemtech@chem-tech.pl
więcej na stronie marki: kontakt z Chem TechBeton od dekad jest podstawowym budulcem, bez którego nie można sobie wyobrazić powstania jakichkolwiek obiektów mieszkalnych, użyteczności publicznej, infrastrukturalnych etc. Rozwija się natomiast technologia produkcji i zbrojenia betonu. Prawdziwą rewolucję przyniosło tutaj opracowanie włókien syntetycznych, które na polskim rynku oferuje ChemTech – marka partnerska Soluma Group.

Przedstawiciel jednego z najbardziej renomowanych producentów technologii zbrojenia betonu

ChemTech jest Generalnym przedstawicielem w Polsce szwajcarskiej firmy Contec Fiber AG, która kontynuuje ponad 30-letnią tradycję opracowywania najnowocześniejszych technologii zbrojenia betonu firmy Brugg Contec AG.

Szwajcarski producent, a tym samym jego polski przedstawiciel – ChemTech – wprowadza na rynek rozwiązania znacząco zwiększające wytrzymałość betonu, zastępujące klasyczne zbrojenia stalowe wytrzymałymi włóknami syntetycznymi. Rodzaj włókien zawsze dobiera się indywidualnie do rodzaju konstrukcji oraz warunków jej eksploatacji.

Oferta ChemTech obejmuje takie rozwiązania, jak:

  • Fibrofor DIAMOND – jest to wysokiej jakości włókno syntetyczne wykorzystywane jako zbrojenie konstrukcyjne betonu.
  • Fibrofor HIGH GRADE – to uszlachetnione, wiązkowane, fibrylowane włókno bardzo wysokiej jakości, przeznaczone stricte do zbrojenia betonu na potrzeby wszelkich posadzek i nawierzchni betonowych.
  • Concrix ES 50 i HS 35 – to dwukomponentowe włókno makro przeznaczone do konstrukcyjnego zbrojenia betonu, w szczególności dla betonów zaawansowanych.
  • Fibrofor GREEN – to bardzo interesujący produkt będący wiązką naturalnych włókien przeciwskurczowych, stanowiący doskonałą alternatywę dla włókien polipropylenowych.

Z pełną ofertą technologii zbrojenia betonu Contec Fiber AG można się zapoznać na stronie internetowej ChemTech.

Technologie, które przynoszą konkretne efekty

Warto dodać, że nowoczesne technologie zbrojenia betonu przy wykorzystaniu włókien naturalnych i syntetycznych z powodzeniem zastępują tradycyjne pręty czy siatki stalowe, znacząco przyspieszając prowadzenie robót budowlanych, skracając przerwy technologiczne oraz gwarantując olbrzymią wytrzymałość nawet na największe naprężenia. Można je stosować zarówno w budownictwie naziemnym, jak i podziemnym, w tym na potrzeby górnictwa.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej ChemTech, na której znajdziesz szczegółowe opisy technologii zbrojenia betonu, a także przykłady inwestycji zrealizowanych z wykorzystaniem rozwiązań Contec Fiber AG - https://chem-tech.pl/.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry