Data wpisu: 13.12.2021

Usługi teleinformatyczne - Soluma IT


Skontaktuj się z Soluma IT

kontakt na stronie marki: kontakt z Soluma IT


Nikt z nas nie jest już sobie w stanie wyobrazić życia bez Internetu i instalacji, które pozwalają korzystać z sieci czy to w domu, czy w pracy. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu żyjemy wygodniej, szybciej, mamy również możliwość lepszego zadbania o swoje bezpieczeństwo. Instalacje niskonapięciowe stały się więc niemal tak samo ważne, jak prądowe i stanowią elementarną część praktycznie każdego budynku.

Soluma IT oferuje szeroki zakres usług związanych z projektowaniem oraz wykonawstwem różnego rodzaju instalacji, tak na potrzeby prywatne, jak i biznesowe. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszymi specjalizacjami.

Instalacje przemysłowe i indywidualne TV/SAT

Choć coraz więcej osób rezygnuje z telewizora, to zawsze na etapie budowy czy remontu domu/mieszkania/firmy warto zainwestować w instalację TV/SAT. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy może się przydać. Soluma IT zajmuje się profesjonalnym wykonawstwem takich instalacji – w tym przemysłowych, na potrzeby przedsiębiorstw, jak i w domach prywatnych. Gwarantujemy prawidłowy dobór poszczególnych komponentów, estetyczne wykonawstwo oraz niezawodność działania instalacji.

Instalacje kamer

Jedną z najważniejszych specjalizacji Soluma IT jest projektowanie, dobór oraz montaż systemów kamer – zarówno w budynkach, jak i w pojazdach (bardzo skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe oraz sposób na zmniejszenie ryzyka kradzieży paliwa w samochodach służbowych).

Kamery montuje się głównie w celu ochrony budynku i jego wyposażenia przed złodziejami oraz aktami wandalizmu. Pełnią one jednak nie tylko funkcję prewencyjną. Zapis z kamery może być mocnym dowodem w sprawie przeciwko sprawcy kradzieży (zwłaszcza, jeśli jest to osoba na co dzień przebywająca w budynku), jak również może ułatwić służbom namierzenie złodziei i odzyskanie skradzionego majątku.

Zajmujemy się montażem kamer przewodowych i bezprzewodowych, wszelkiego rodzaju, jak również kompleksowym wykonawstwem systemów telewizji przemysłowej.

Instalacje alarmowe

Taka instalacja stanowi podstawę zabezpieczenia wnętrza budynku przed włamaniem. Zawodowi złodzieje z reguły omijają szerokim łukiem obiekty, w których zainstalowano porządny system alarmowy. W Soluma IT oferujemy nie tylko profesjonalny, estetyczny montaż instalacji alarmowej, ale również dobór jej poszczególnych komponentów i wykonanie projektu z uwzględnieniem specyfiki budynku, potrzeb inwestora oraz dostępnego budżetu.

Serwis i naprawa urządzeń komputerowych

Każdy sprzęt, zwłaszcza elektroniczny, kiedyś ulegnie awarii. Niektóre z nich mogą wynikać ze złej konfiguracji, zainfekowania złośliwym oprogramowaniem czy błędów użytkowych. W Soluma IT specjalizujemy się w naprawie urządzeń komputerowych, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Oferujemy również usługę stałego serwisu takich urządzeń, co zapewni ich bezproblemowe działanie w długim okresie.

Odzyskiwanie danych

Utrata cennych danych jest poważnym problemem, z którym można sobie poradzić stosując profesjonalne techniki odzyskiwania. Jest to jedna z popularniejszych usług realizowanych przez Soluma IT, którą kierujemy do klientów biznesowych i indywidualnych.

Inteligentny dom

Technologie smart home to nic innego, jak sieć połączonych i komunikujących się między sobą urządzeń codziennego użytku. Celem takiej instalacji jest przede wszystkim ułatwienie życia oraz zwiększenie bezpieczeństwa domowników.

Dobrze zaprojektowany system gwarantuje pełną sterowalność poszczególnych urządzeń, dzięki czemu możemy zarządzać ich pracą zdalnie oraz na bieżąco dostosowywać ich parametry do aktualnych potrzeb. Przykładem może być tutaj kompatybilność urządzenia grzewczego z oknami, po których otwarciu kocioł automatycznie się wyłącza. Inny przykład to automatyczne opuszczenie rolet przeciwwłamaniowych po uruchomieniu systemu alarmowego.

Więcej informacji na temat usług realizowanych przez Soluma IT znajdziesz na stronie internetowej https://solumait.pl


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry