Data wpisu: 16.05.2023

Strona internetowa z kreatora vs tania strona stworzona przez agencję. W czym to drugie rozwiązanie jest lepsze?

Kreatory stron internetowych cieszą się bardzo dużą popularnością wśród przedsiębiorców – i trudno się temu dziwić. Obietnica łatwego wykonania własnej witryny, która będzie w pełni funkcjonalna, unikalna pod względem graficznym, a do tego dostępna w cenie obiadu w restauracji, wydaje się być co najmniej kusząca. Warto natomiast wiedzieć o alternatywie, czyli zamówieniu taniej strony internetowej w profesjonalnej agencji interaktywnej. W naszym poradniku omawiamy zalety tego rozwiązania.

Oszczędzasz mnóstwo czasu

Podstawową zaletą skorzystania z usługi agencyjnej jest to, że nie musisz tracić czasu na samodzielne tworzenie strony internetowej. Choć kreatory są stosunkowo łatwe w obsłudze i prowadzą użytkownika za rękę, to jednak zaprojektowanie witryny nawet przy pomocy takiego narzędzia zajmuje trochę czasu, angażuje i wymusza uczenie się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w Twoim biznesie.

Możliwość zindywidualizowania projektu

Kreatory stron internetowych to dobra opcja dla osób, które nie zamierzają niczego zmieniać i akceptują to, że będą mieć stronę stworzoną „pod sznurek”. Kreatory są pod tym względem mocno ograniczone – można je porównać do ubrań z sieciówki, które choć ładne, to nie pozwalają się wyróżnić i nie przypadną do gustu fanom indywidualnego stylu.

Pełne wsparcie opiekuna projektu

Opiekun projektu to osoba, która utrzymuje bezpośredni kontakt z klientem agencji. Jego zadaniem jest pełnienie funkcji łącznika – przekazuje uwagi od klienta zespołowi projektowemu, udostępnia dotychczasowe postępy w pracach, odpowiada na pytania zamawiającego itd. Jest to spore wsparcie na etapie realizacji strony, z czego nie skorzystasz decydując się na wybór kreatora.

Niezależność

Nie każdy wie, że w przypadku skorzystania z kreatora stron internetowych bardzo często jesteśmy skazani na wybraną usługę hostingową. De facto więc nie ma tutaj mowy o pełnej własności witryny i swobodzie dysponowania stroną.

Zamawiając nawet najtańszą stronę internetową w profesjonalnej agencji zachowujesz pełną autonomię, możesz samodzielnie decydować o wyborze usługi hostingowej, miejsca rejestracji domeny itd.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry