Data wpisu: 29.01.2021

Dlaczego warto założyć własny biznes zaraz po utracie pracy?

Straciłeś pracę? To świetnie! Oczywiście trochę sobie żartujemy, ale wiemy, że z Twojego punktu widzenia nie ma w tym nic zabawnego. Dobra informacja jest natomiast taka, że utrata pracy jest wręcz wymarzonym momentem na to, aby założyć własny biznes. Dlaczego? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw mocnych argumentów.

Nareszcie nie masz nic do stracenia

Jeśli od dawna rozważałeś założenie własnej firmy, ale zawsze brakowało Ci odwagi, by wreszcie to zrobić, to w tej chwili nic Cię już nie powstrzymuje. Możesz zapomnieć o bezpiecznym etacie, stałym wpływie na konto i bonusach. Masz oczywiście opcję poszukania innej pracy, ale czy nie lepiej wykorzystać ten moment do przekonania się, czy biznes nie jest idealną przystanią dla Ciebie?

Boleśnie doświadczyłeś, jakie są konsekwencje bycia czyimś pracownikiem

Praca na etacie ma mnóstwo zalet, ale też poważną wadę: nie jest dana raz na zawsze. Pracując u kogoś musisz się liczyć z tym, że pewnego dnia otrzymasz wypowiedzenie – i ten scenariusz właśnie się zrealizował. To dobry moment, aby spróbować czegoś nowego i przekonać się, jak to jest prowadzić własną firmę oraz zatrudniać ludzi.

Możesz skorzystać z dofinansowania

Jako osoba bezrobotna (o ile się zarejestrowałeś) masz szansę na uzyskanie sowitego dofinansowania do założenia własnego biznesu. Koniecznie skontaktuj się ze swoim urzędem pracy i sprawdź, jakie opcje leżą na stole. Takie wsparcie na samym początku może być bezcenne i pozwolić Ci dużo szybciej rozkręcić firmę.

Ulga na start i mały ZUS

Oba programy skierowane do początkujących przedsiębiorców znacząco obniżają ryzyko finansowe związane z prowadzeniem własnej firmy. Ulga na start zwalnia Cię z opłacania składek na ZUS przez pół roku, a mały ZUS gwarantuje dużo niższe składki przez kolejne 24 miesiące. Nie musisz się więc obawiać wysokich kosztów działalności, nawet jeśli początkowo będziesz osiągać skromne przychody,

Masz podwójną motywację, by osiągnąć sukces w biznesie

Po pierwsze: sam chcesz się przekonać, czy w ogóle nadajesz się do roli przedsiębiorcy. Po drugie: na pewno chciałbyś stanowić poważną konkurencję dla Twojego byłego pracodawcy lub po prostu udowodnić mu, że pozbył się bardzo wartościowego pracownika. Lepszej okazji mieć nie będziesz.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Przewiń do góry