Data wpisu: 19.06.2024

Jak poprawić komfort pracy biurowej w swojej firmie?

Praca biurowa bywa traktowana z politowaniem. Wiele osób uważa ją za lekką, łatwą i przyjemną, nie zdając sobie przy tym sprawy, że pracownicy biurowi często wykonują bardzo odpowiedzialne zadania i po 8 godzinach są dosłownie wycieńczeni. Odpowiedzialny pracodawca powinien mieć tego świadomość i w pierwszej kolejności zadbać o poprawę komfortu pracy biurowej, co przełoży się także na efektywność pracowników. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Ergonomiczne stanowiska pracy

Zaczynamy od odpowiedniego wyposażenia, czyli ergonomicznych krzeseł, które oferują wsparcie dla pleców i możliwość regulacji wysokości, głębokości siedziska oraz kąta nachylenia oparcia, biurek z możliwością regulacji wysokości, aby pracownicy mogli pracować zarówno na siedząco, jak i na stojąco (to świetny trend w biurach!) oraz oczywiście dobrej klasy sprzętu, w tym monitorów ekranowych, które są wyposażone w funkcję filtrowania światła niebieskiego.

Optymalne oświetlenie

Ważne jest zmaksymalizowanie dostępności naturalnego światła, które ma pozytywny wpływ na nastrój pracowników. Niezbędne jest również oświetlenie sztuczne, prawidłowo dobrane do poszczególnych stanowisk pod kątem mocy i temperatury barwowej.

Rośliny w biurze

Mała rzecz, a naprawdę ma pozytywny wpływ na komfort pracy biurowej. Rośliny doniczkowe dbają o czystość powietrza, ich widok redukuje stres i tym samym przyczynia się do zwiększenia produktywności.

Strefa relaksu

Naprawdę warto pomyśleć o wydzieleniu takiej strefy, w której pracownicy będą mogli się zrelaksować, odpocząć, zadbać o kontakty towarzyskie, co przełoży się na dobrą atmosferę w zespole.

Kącik kuchenny

Biuro powinno zapewniać dostęp do dobrze wyposażonej kuchni z lodówką, mikrofalówką i ekspresem do kawy.

Klimatyzacja i wentylacja

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie prawidłowej wentylacji w pomieszczeniach biurowych. Warto również zainwestować w klimatyzację, która przyda się nie tylko w okresie upalnej pogody, ale też jesienią czy wczesną wiosną, służąc do dogrzewania biura.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry