Data wpisu: 19.01.2024

Alternatywy dla obniżki cen w sklepie online: tak skutecznie zawalczysz o klienta

Obniżanie cen w ramach np. wyprzedaży czy „świąt zakupowych” typu Black Friday to popularny sposób na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym. Okazuje się jednak, że istnieją alternatywy, po które powinni sięgać zwłaszcza sprzedawcy oferujący towary z niską marżą czy produkty specjalistyczne, poszukiwane przez wąskie grono klientów. Gotowe pomysły znajdziesz w naszym poradniku.

Rabat bezpośrednio od doradcy

Jest to bardzo sprytny sposób na to, aby zachęcić klienta do zakupu, a jednocześnie zapewnić mu pozytywne doświadczenie z kontaktu ze sklepem. Mamy na myśli sytuację, w której klient np. kontaktuje się ze sprzedawcą via e-mail czy przez wirtualny czat z pytaniem o produkt. Wówczas indywidualny doradca proponuje mu rabat np. w wysokości 2-3 procent wartości zamówienia.

Rabat za założenie konta w sklepie

To sprawdzony sposób na pozyskanie dużej bazy klientów i ich adresów e-mail, co umożliwi prowadzenie skutecznych działań marketingowych. Przyznając konkretny rabat za założenie konta w sklepie inwestujemy w to, że zyskamy stałego klienta, a przynajmniej osobę, która będzie kojarzyć markę sklepu. Rabat nie musi być wysoki – wystarczy dosłownie 20-50 zł.

Gratis do zamówienia

Świetną alternatywą dla rabatu gotówkowego jest dorzucenie jakiegoś gratisu do zamówienia, co z pewnością przekona sporą grupę klientów do zrobienia zakupów w danym sklepie. Takim gratisem może być nawet darmowa wysyłka czy przedłużenie gwarancji.

Indywidualne negocjowanie ceny

Ten fortel sprzedażowy świetnie działa w przypadku produktów z kategorii wyrobów luksusowych, jak biżuteria, zegarki czy galanteria skórzana. Dodanie do opisu informacji, że sklep zaprasza do negocjowania ceny, na pewno zwiększy zainteresowanie ofertą i zachęci część klientów do zrobienia zakupów właśnie w tym sklepie – w końcu każdy lubi mieć poczucie, że „wywalczył” lepszą cenę i jest takim świetnym negocjatorem.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry