Zatowarowanie to termin funkcjonujący w biznesie handlowym, natomiast można go śmiało przenieść także do innych sektorów gospodarki, chociażby do branży produkcyjnej. Chodzi tutaj oczywiście o uzupełnienie braków towarów i wypełnienie firmowego magazynu po brzegi, w miarę możliwości finansowych i lokalowych przedsiębiorcy. Dlaczego w tych czasach dbanie o zatowarowanie biznesu jest szczególnie ważne? Oto kilka argumentów.
Trudno dziś przewidywać, w jakim tempie będą rosły ceny w kolejnych miesiącach. Pewne jest tylko, że taniej nie będzie. Jeśli masz wolne środki finansowe i planujesz inwestycję w towar, to zrób to właśnie teraz, ponieważ w dobie szalejącej inflacji za miesiąc, pół roku czy rok może być jeszcze drożej.
Zatowarowanie sklepu czy firmy produkcyjnej jest naturalnym krokiem w biznesie opartym na dostarczaniu produktów konsumentom. Jakie mogą być skutki utrzymywania niskich stanów magazynowych dobitnie pokazały czasy pandemii, kiedy to brakowało wielu podstawowych towarów, a ich ceny wystrzeliły.
Mając zapasy magazynowe wiesz, ile kosztowało Cię zatowarowanie biznesu. Masz spokój z zakupami na dobrych kilka miesięcy, co z kolei pozwala w rzetelny sposób określić wysokość marży, która pozwoli biznesowi się „spinać”.
Często jest tak, że przedsiębiorcy określają marżę bez wiedzy na temat cen surowców i produktów, którymi handlują, co w momencie uzupełniania zapasów magazynowych skutkuje realnym obniżeniem zyskowności biznesu.
Posiadanie odpowiedniej ilości towarów i surowców do produkcji daje olbrzymi komfort psychiczny. W ten sposób eliminujesz podstawowy czynnik ryzyka wstrzymania czy istotnego spowolnienia działalności z powodu braków magazynowych. Dokładnie taki scenariusz przećwiczyły tysiące przedsiębiorców na świecie w okresie pandemii, kiedy to zerwane łańcuchy dostaw mocno uderzyły w działalność handlową i produkcyjną.
Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.