Data wpisu: 16.04.2024

Kiedy przedsiębiorca POWINIEN sobie kupić drogi samochód?

Zakup drogiego samochodu to z jednej strony marzenie, a z drugiej masa wątpliwości. Nawet jeśli dysponujesz sporą kwotą na auto, to warto dokładnie przemyśleć tę decyzję i podjąć ją tylko w odpowiednim do tego momencie. W naszym poradniku omawiamy kilka sytuacji, w których przedsiębiorca wręcz powinien sprawić sobie drogi samochód.

Stabilna sytuacja ekonomiczna firmy

Rozważania na temat zakupu drogiego samochodu powinny mieć miejsce tylko wtedy, gdy pozwala na to sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa. Jeśli firma przynosi spore zyski, nie ma żadnych zaległości, a pracownicy są zadowoleni z warunków zatrudnienia, to przedsiębiorca ma wszelkie podstawy, aby sprawić sobie porządny samochód.

Pewność zamówień w dłuższym okresie

Bieżąca sytuacja ekonomiczna firmy to jedno, ale należy również mieć na uwadze jej przewidywalną przyszłość. Jeśli portfel zamówień przedsiębiorstwa jest zabezpieczony i wskazuje na to, że firma nie będzie mieć problemów finansowych przez kilka lat, to zakup luksusowego auta nie jest jakąś specjalną ekstrawagancją.

Potrzeba optymalizacji podatkowej

Solidnym uzasadnieniem dla zakupu drogiego samochodu przez przedsiębiorcę może być możliwość obniżenia kosztu z tytułu korzyści podatkowych – na przykład odliczenia podatku dochodowego i podatku VAT. Sens może mieć również wyleasingowanie luksusowego samochodu czy, co jest coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców, wzięcie auta w najem długoterminowy.

Samochód jako narzędzie pracy

Jeśli pomysł zakupu drogiego auta nie wynika wyłącznie z zachcianki, ale ma uzasadnienie w postaci trybu pracy przedsiębiorcy, to jak najbardziej należy się nad tym poważnie zastanowić. Przykładem może być sytuacja, w której właściciel firmy jest bez przerwy w trasie i po prostu potrzebuje auta bezpiecznego, wygodnego i dynamicznego.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry