Data wpisu: 27.02.2018

Nie idzie Ci w biznesie? Jakie masz opcje?

Wielu może się z tym nie zgodzić, ale w biznesie jest jednak spory pierwiastek nieprzewidywalności. Nie zawsze można mieć wpływ na wszystko, co jest związane z funkcjonowaniem firmy. Jesteśmy uzależnieni od sytuacji rynkowej, notowań na giełdzie, kursów walut, kaprysów polityków, pogody i setek innych rzeczy pozostających poza naszą gestią. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien brać pod uwagę ryzyko porażki. Jeśli właśnie znalazłeś się w takiej sytuacji i zwyczajnie nie idzie Ci w biznesie, to musisz coś z tym zrobić. Pytanie: co? Oto opcje, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Zawieszenie działalności

Zgodnie z prawem możesz to zrobić aż na 24 miesiące. W tym czasie nie opłacasz składek na ZUS, co już samo w sobie jest jakąś korzyścią. Nie masz jednak możliwości wystawiania faktur i – przynajmniej teoretycznie – prowadzenia jakichkolwiek działań biznesowych.

Zawieszenie działalności jest sensownym rozwiązaniem dla osób, którym naprawdę nie idzie w biznesie, ale jeszcze nie wiedzą, czy na pewno chcą z niego całkowicie rezygnować. W okresie zawieszenia możesz podjąć pracę, żeby mieć z czego żyć. Jeśli masz oszczędności, to możesz wykorzystać te 2 lata na doszlifowanie swojego pierwotnego pomysłu lub znalezienie zupełnie nowego.

Zamknięcie firmy

Decyzja drastyczna i ostateczna. Zawsze lepiej jest wcześniej zdecydować się na zawieszenie, no chyba, że w przeszłości już z niego skorzystałeś i teraz nie masz już takiej możliwości. Zamknięcie firmy wiąże się z likwidacją wszystkiego, co do tej pory udało Ci się osiągnąć. Twoja marka momentalnie zniknie z rynku i zostanie zapomniana. Powrót będzie znacznie trudniejszy. Dlatego na taki krok zdecyduj się wyłącznie wtedy, gdy masz już naprawdę dość biznesu.

Przejście do szarej strefy

Nie propagujemy tego rozwiązania (gdyby czytał nas jakiś urzędnik fiskusa)! Działanie w szarej strefie, czyli poza systemem podatkowym, jest skrajnie nieodpowiedzialne i przede wszystkim nieuczciwe. To działanie na szkodę setek tysięcy przedsiębiorców, którzy płaczą i płacą daniny na rzecz państwa, bo chcą być fair. Wspominamy o tym rozwiązaniu wyłącznie z kronikarskiego obowiązku.

Doradztwo biznesowe

Jeśli firma przynosi Ci jakieś dochody, ale są one zbyt skromne, by zaspokoić Twoje potrzeby, musisz znaleźć błąd. Na pewno gdzieś go popełniasz, ale pogrążony w pracy, papierach i nerwach nie jesteś w stanie go dostrzec. W takiej sytuacji naprawdę warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa biznesowego. Specjalista przeprowadzi audyt, który da odpowiedź na pytanie, co właściwie robisz źle. Teraz w to nie wierzysz, ale naprawdę doradztwo biznesowe się opłaca i pomogło niejednej firmie wyjść na prostą.

Dołączenie do grupy biznesowej

Twoje problemy mogą mieć prozaiczną przyczynę: brak marki. Jeśli Twój biznes nie ma żadnej renomy, nie jest rozpoznawalny, a pozyskiwanie klientów w gruncie rzeczy jest kwestią przypadku, to długo tak nie pociągniesz. Z drugiej strony znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej i zwyczajnie nie stać Cię na to, by zainwestować w profesjonalny proces budowania marki. Możesz więc skorzystać z gotowego rozwiązania. Na czym to polega? Zajrzyj na stronę z opisem naszej koncepcji prowadzenia biznesu  i dowiedz się, jakie korzyści odniesiesz po przyłączeniu się do Grupy Soluma.

Najważniejsze jest to, abyś nie gapił się w sufit i nie czekał na cud, bo on nie nastąpi. Jeśli nie idzie Ci już od dłuższego czasu, to narasta w Tobie frustracja, która w końcu Cię rozsadzi od środka. Nie dopuść do tego. Zacznij działać – przedstawiliśmy Ci dostępne rozwiązania.

 


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry