Data wpisu: 24.04.2024

Linkowanie wewnętrzne na firmowej stronie internetowej: jakie przynosi korzyści?

Linkowanie wewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów strategii SEO, poprawiający również ogólną funkcjonalność strony internetowej. Trzeba o nim pamiętać na etapie tworzenia nowych treści oraz rozbudowywania tych już istniejących. Linkowanie wewnętrzne polega na tworzeniu linków prowadzących do różnych podstron w obrębie tej samej domeny. Przynosi to liczne korzyści, które omawiamy w naszym poradniku.

Lepsza nawigacja

Podstawową funkcją linkowania wewnętrznego jest ułatwienie użytkownikom poruszania się po witrynie. Linki wewnętrzne zapewniają łatwy dostęp do powiązanych treści i poszczególnych sekcji strony, ułatwiając odszukanie np. konkretnych produktów, o których traktuje artykuł na blogu.

Korzyści dla SEO

Linkowanie wewnętrzne jest absolutnie niezbędne, jeśli zależy nam na dobrej widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Z punktu widzenia pozycjonowania www podstawowym celem jest poprawienie pozycji tych mniej popularnych i rzadziej odwiedzanych podstron. Zyskują one na wartości dzięki połączeniu z cenniejszymi (z perspektywy robotów Google) stronami w obrębie tej samej witryny.

Wydłużenie czasu spędzonego na stronie

Poprawne linkowanie wewnętrzne może zmniejszać tzw. współczynnik odrzuceń, czyli krótkich wizyt niezakończonych podjęciem żadnego działania. Dzieje się tak w wyniku ułatwienia dostępu do innych treści na stronie, co przekłada się na to, że użytkownicy spędzają więcej czasu na witrynie, a to jest pozytywnie odbierane przez roboty wyszukiwarki.

Poprawa indeksacji strony

Sumienne, częste linkowanie wewnętrzne może pomóc wyszukiwarce w szybszym indeksowaniu poszczególnych podstron witryny. Ten zabieg ułatwia robotom wyszukiwarki znajdywanie i przetwarzanie nowych oraz zaktualizowanych treści w obrębie konkretnego serwisu.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry