Data wpisu: 10.01.2017

Najbardziej przydatne moduły systemu ERP do zarządzania procesami w firmie

Każdy kto prowadzi firmę i zatrudnia ludzi doskonale wie, jak czasochłonne i uciążliwe jest zarządzanie wieloma procesami. Szczególnie w sytuacji, gdy zadania nakładają się na siebie i nie ma fizycznej możliwości, aby zajmować się nimi po kolei. Na szczęście żyjemy w świecie nowoczesnych technologii informatycznych, które znacznie usprawniają zarządzanie procesami, tym samym oszczędzając czas i zwiększając wydajność pracy. Każda firma powinna zainwestować w dedykowany system ERP, który może zostać wzbogacony o konkretne moduły funkcjonalności. Wymieniamy te najbardziej przydatne.

Moduł finansowy

To podstawa każdego systemu ERP do zarządzania procesami w firmie. Moduł finansowy znakomicie usprawnia zadania związane z fakturowaniem, rozliczeniami z kontrahentami i ewidencjonowaniem kosztów. Dzięki niemu można np. sporządzać rejestry finansowe, prowadzić księgę przebiegu pojazdu czy przesyłać dokumenty prosto do biura rachunkowego.

Moduł do zarządzania projektami

Zapanowanie nad wieloma zleceniami i ich realizacją jest bardzo trudne, dlatego warto posiadać dedykowany moduł, który umożliwi bieżące kontrolowanie zadań. System automatycznie przydzieli poszczególne etapy pracy wskazanym pracownikom, będzie im przypominać o zbliżającym się terminie zakończenia realizacji oraz monitorować ich czas pracy. Możliwe jest także tworzenie automatycznych raportów dla właściciela czy osoby nadzorującej projekt..

Moduł CRM

Świetne narzędzie zastępujące archaiczny kalendarz czy tablicę. Funkcjonalność CRM jest niemal nieograniczona. Może on pełnić rolę bazy kontaktów, przypominać o odnowieniu relacji z klientem, uporządkować listę spotkań, gromadzić dokumenty niezbędne do realizacji zlecenia czy jego rozliczenia.

Moduł magazynu

Naprawdę trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy handlowej bez takiego modułu. Zarządzanie magazynem w systemie informatycznym jest znacznie łatwiejsze i wydajniejsze. Moduł pozwala kontrolować stany magazynowe, przeprowadzać inwentaryzację, dokonywać zdjęcia lub przyjęcia towarów, fakturować czy zarządzać kilkoma magazynami jednocześnie. Bardzo przydatną funkcją jest alarmowanie z wyprzedzeniem o niskim stanie magazynowym.

Moduł produkcji

Przydatny w każdej firmie produkcyjnej. Można go bez trudu połączyć z modułem magazynu, dzięki czemu cały proces jest kontrolowany od etapu składania zamówienia na materiały, przez produkcję, aż po magazynowanie gotowych produktów.

Oczywiście to tylko przykłady. Możliwości są prawie nieograniczone i istnieje możliwość stworzenia dowolnego modułu odpowiadającego konkretnym potrzebom firmy. Cel jest prosty: usprawnienie pracy przedsiębiorstwa, co przekłada się na obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry