Data wpisu: 03.02.2021

Dlaczego warto zatrudnić prawnika do walki z niesolidnym kontrahentem?

Badania pokazują, że aż 8 na 10 firm w Polsce doświadczyło problemu nieterminowych płatności. Około 70% dotknęło bardzo niebezpieczne zjawisko, jakim są zatory płatnicze. Trafienie na niesolidnego kontrahenta jest więc bardzo prawdopodobne, ale to wcale nie oznacza, że przedsiębiorca stoi na z góry straconej pozycji. W walce z nierzetelnym płatnikiem warto skorzystać ze wsparcia prawnego. Sprawdź, dlaczego powinieneś zatrudnić prawnika do procesu odzyskiwania należności.

Prawnik doskonale zna obowiązujące przepisy

A to podstawa, aby móc skutecznie i zgodnie z prawem walczyć o odzyskanie należnych pieniędzy. Często jest niestety tak, że to dłużnik korzysta z profesjonalnej obsługi prawnej, co pozwala mu bez żadnych konsekwencji unikać odpowiedzialności przed wierzycielem. Nie popełnij podobnego błędu i w razie podjęcia bezskutecznej próby odzyskania pieniędzy skorzystaj ze wsparcia kancelarii prawnej.

Moc pieczęci prawniczej

Pieczęć prawnicza naprawdę potrafi zdziałać cuda. Widząc ją na piśmie z wezwaniem do zapłaty dłużnik z pewnością uzna, że żarty się skończyły i nie zbagatelizuje dokumentu. Wielu niesolidnych płatników po prostu wykorzystuje fakt, iż wierzyciele nie naciskają na nich dostatecznie mocno. Ignorują więc telefony, maile etc. Wystarczy natomiast prawidłowo sporządzone pismo, na przykład przedsądowe wezwanie do zapłaty, aby nadać sprawie dużo szybszy bieg.

Profesjonalizacja procesu windykacji należności

Wszyscy dobrze wiemy, że pisma prawnicze potrafią być bardzo zawiłe i nie do końca zrozumiałe. W tym przypadku jest to jednak zaleta. Prawnik doskonale wie, jak napisać wezwanie do zapłaty, aby zrobiło ono duże wrażenie na dłużniku i skłoniło go do skontaktowania się z wierzycielem.

Jednocześnie prawnik nie pozwala sobie na podejmowanie jakichkolwiek działań, które mogłyby naruszać przepisy polskiego prawa. Jego wsparcie ma na celu profesjonalizację całego procesu dochodzenia należności, co stawia wierzyciela w lepszym położeniu i daje mu wyraźną przewagę nad dłużnikiem.

Reprezentowanie firmy przed sądem

Może się oczywiście zdarzyć, że próby polubownego załatwienia sprawy zaległych płatności spełzną na niczym. W takiej sytuacji przedsiębiorcy pozostanie już tylko dochodzenie sprawiedliwości przed sądem. Zatrudniając prawnika mającego doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw zyskasz silną, merytoryczną reprezentację, dzięki czemu nie będziesz nawet musiał osobiście stawiać się w sądzie, a Twoje szanse na korzystny wyrok znacznie wzrosną.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z naszą ofertą dla firm: usługi marketingowe, produkcja oprogramowania, organizacja eventów, usługi bhp, usługi IT, oraz inne.

Zobacz ofertęSkontaktuj się z nami

Przewiń do góry