Data wpisu: 18.03.2021

Kiedy może Ci się przydać wsparcie specjalisty od prawa podatkowego?

Polski system podatkowy jest zaliczany do najbardziej skomplikowanych na świecie. Mamy mnóstwo różnego rodzaju podatków, płaconych w większości przez przedsiębiorców. Nic dziwnego, że coraz więcej firm stara się legalnie optymalizować koszty różnego rodzaju danin publicznoprawnych. Decydując się na taki krok warto skorzystać ze wsparcia specjalisty od prawa podatkowego, w szczególności prawnika, który ma doświadczenie w optymalizacji podatkowej na rzecz przedsiębiorstw. Kiedy powinieneś skorzystać z takiej obsługi? Sprawdź w naszym poradniku.

Zmiana rezydencji podatkowej

Brzmi skomplikowanie, prawda? Tymczasem na specjalisty z zakresu prawa podatkowego nie powinno to stanowić większego problemu. Zmiana rezydencji podatkowej jest bardzo popularnym sposobem na obniżenie swoich obciążeń z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Polega to na tym, że rejestrujemy się, jako podatnik w innym kraju, mającym przyjaźniejszy system podatkowy. Jest to w pełni legalne, oczywiście po spełnieniu warunków, które przybliży Ci ekspert od prawa podatkowego.

Zmiana formy prowadzenia działalności gospodarczej

Prawnik specjalizujący się w prawie podatkowym oraz rozumiejący biznes może błyskawicznie wychwycić, że obecna forma prowadzenia działalności gospodarczej jest dla Ciebie niekorzystna. Wiele firm w Polsce to JDG, podczas gdy dużo lepszym rozwiązaniem byłoby dla nich powołanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie jest to oczywiście takie proste, dlatego takie zmiany powinien pilotować ekspert, który podpowie też, jak najkorzystniej z podatkowego punktu widzenia wypłacać sobie wynagrodzenie.

Zmiana formy opodatkowania

Rozliczasz się według skali podatkowej? Robi tak zdecydowana większość przedsiębiorców w naszym kraju – wielu z nich nie ma też świadomości, że takie rozwiązanie jest dla nich skrajnie niekorzystne. Ekspert z zakresu prawa podatkowego przenalizuje indywidualną sytuację Twojej firmy i być może zasugeruje Ci, że dobrym pomysłem będzie przejście na podatek liniowy lub – o ile jest taka możliwość – skorzystanie z ulgi IP Box.

Wszczęcie kontroli skarbowej lub celno-skarbowej

Jeśli obawiasz się, że kontrola może nie tyle wykazać jakieś nieprawidłowości, co skutecznie zaburzyć harmonogram pracy Twojej firmy, to zdecydowanie warto skorzystać tutaj ze wsparcia specjalisty z zakresu prawa podatkowego. Będzie on współpracować z organem kontrolnym z ramienia firmy, na bieżąco rozwiewać różne niejasności, a w skrajnym przypadku nawet reprezentować firmę przed sądem.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry