Data wpisu: 13.12.2021

Szkolenia BHP, usługi PPOŻ - Soluma BHP


Skontaktuj się z Soluma BHP

kontakt na stronie marki: Kontakt z Soluma BHP


Czy wiesz, że tylko w pierwszym półroczu 2021 roku doszło w Polsce do ponad 27 tysięcy wypadków przy pracy? To oznacza wzrost aż o 13 proc. rok do roku. Zauważ, że mówimy tylko o zgłoszonych wypadkach, których mogło być znacznie więcej – i z całą pewnością tak niestety było. Wciąż główną przyczyną wypadków przy pracy jest niski poziom wiedzy na temat zagrożeń występujących na danych stanowiskach oraz niedostateczna dbałość o przeszkolenie pracowników w zakresie przepisów BHP.

Każdy odpowiedzialny pracodawca, który chce zbudować wiarygodną markę biznesową, powinien położyć szczególny nacisk właśnie na kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Soluma BHP świadczy profesjonalne usługi z zakresu BHP na rzecz firm ze wszystkich branż. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Prowadzimy szkolenia BHP dla firm

Dobrze przeszkolony pracownik wie, jakie zagrożenia występują na jego stanowisku pracy. Dzięki temu może nie tylko minimalizować ryzyko wypadku we własnym zakresie, ale również zgłaszać pracodawcy czy bezpośredniemu przełożonemu wszelkie problemy, które potencjalnie zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznej sytuacji.

Wielu pracodawców niestety traktuje szkolenia BHP po macoszemu, kierując się tutaj tylko jak najniższą ceną oraz jak najkrótszym czasem, w jakim pracownicy zaznajomią się z obowiązującymi przepisami. To poważny błąd, który zwiększa ryzyko wypadków, a przy tym stawia pracodawcę w złym świetle.

Odpowiedzialne podejście do szkoleń BHP stanowi obecnie bardzo ważny element kreowania atrakcyjnego wizerunku pracodawcy. Każdy chce pracować w firmie, która dba o jego bezpieczeństwo i przestrzega obowiązujących przepisów. Dlatego zmień dotychczasową politykę szkoleń BHP w Twojej firmie i powierz tę niezwykle odpowiedzialną sferę profesjonalistom z Soluma BHP.

Postępowanie powypadkowe

Wypadek przy pracy jest bardzo poważnym problemem dla pracodawcy. Nie dość, że pojawia się ryzyko urazu u pracownika, to jeszcze konieczne jest zadbanie o szereg uciążliwych i czasochłonnych spraw formalnych, takich jak sporządzenie protokołu powypadkowego.

Większość pracodawców nie wie, jak przeprowadzić postępowanie powypadkowe, a popełnienie błędów w tym zakresie może narazić firmę na duże problemy. Stąd dobrze jest skorzystać w takich przypadkach z pomocy doświadczonych ekspertów. Zespół Soluma BHP jest do Twojej dyspozycji.

Ocena ryzyka zawodowego

Na każdym stanowisku pracy występują konkretne zagrożenia, które nie zawsze stanowią źródło wypadków, ale w dłuższym okresie mogą narazić pracownika np. na przewlekłe choroby czy urazy ortopedyczne. Dlatego przepisy nakazują sporządzenie oceny ryzyka zawodowego przy tworzeniu nowego stanowiska w firmie.

Jest to kolejny obowiązek, na którego realizację pracodawca zwykle nie ma czasu. Tutaj znów możesz polegać na wiedzy specjalistów Soluma BHP, którzy stworzą ocenę ryzyka zawodowego dla dowolnych stanowisk w Twojej firmie, gwarantując Ci, że pod względem formalnym wszystko jest w jak najlepszym porządku – to bezcenne uczucie w momencie np. wszczęcia rutynowej kontroli z PIP.

Nadzór BHP

Bezpieczeństwo i higiena pracy to niezwykle ważny obszar funkcjonowania każdego biznesu zatrudniającego pracowników. Z drugiej jednak strony mnogość przepisów i obowiązków po stronie pracodawcy mogą przytłaczać. Dlatego firmy coraz chętniej korzystają ze wsparcia profesjonalistów, powierzając im nadzór BHP.

Doradztwo BHP

W ramach tej usługi świadczymy fachowe doradztwo na rzecz wszystkich przedsiębiorców, którzy chcą mieć pewność, że działają zgodnie z przepisami BHP i nie narażają się na nieprzyjemności ze strony Państwowej Inspekcji Pracy. Diagnozujemy zagrożenia, opracowujemy plan działania i wdrażamy rozwiązania, które zwiększą bezpieczeństwo pracy w Twojej firmie.

Usługi PPOŻ

Soluma BHP świadczy również profesjonalne usługi z zakresu przepisów przeciwpożarowych, m.in. przygotowując niezbędną dokumentację oraz opiniując rozwiązania zgłoszone do kontroli strażackiej przed oddaniem budynku do eksploatacji. Oferujemy szkolenia, przeglądy oraz rzetelny nadzór nad wszelkimi inwestycjami.  

Więcej informacji o usługach świadczonych przez Soluma BHP oraz kompetencjach naszej marki znajdziesz na stronie internetowej: https://solumabhp.pl.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry