Data wpisu: 09.07.2021

Z jakich usług warto skorzystać przed założeniem firmy?

Założenie firmy jest banalnie proste – obecnie można to zrobić w ciągu około tygodnia (tyle w praktyce trwa załatwienie wszystkich formalności, włącznie ze zgłoszeniem się, jako płatnik składek do ZUS). O wiele trudniej jest jednak dobrze przemyśleć swój biznes i przygotować go do skutecznej rywalizacji o klientów. Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem działalności warto skorzystać z kilku przydatnych usług. Ich listę znajdziesz w naszym poradniku.

Doradztwo podatkowe

Pierwszym krokiem przed założeniem działalności gospodarczej powinno być spotkanie się z doradcą podatkowym, który podpowie Ci, jaki model rozliczenia z fiskusem będzie dla Ciebie najkorzystniejszy. Porządny doradca zasugeruje Ci również kilka opcji optymalizacji podatkowej. Po takim spotkaniu możesz zdecydować, że np., lepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki z o.o., a nie pierwotnie wybranej jednoosobowej działalności gospodarczej.

Doradztwo biznesowe

Zaskakujące, jak niewielu przyszłych przedsiębiorców korzysta z doradztwa biznesowego. Tymczasem warto je traktować dokładnie tak samo, jak pomoc doświadczonego mechanika w wyborze samochodu czy poradę znajomego lekarza przed udaniem się na operację. Doradca biznesowy pomoże Ci stworzyć biznesplan, zwróci Ci uwagę na luki w Twoim rozumowaniu oraz podpowie, jak zacząć w biznesie, aby nie marnować środków i czasu na nieefektywne działania.

Doradztwo marketingowe

To również bardzo przydatna usługa, którą można rekomendować każdemu przyszłemu przedsiębiorcy chcącemu od razu zacząć proces budowania silnej marki. Doradztwo marketingowe pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych kosztów oraz chaosu, jaki charakteryzuje większość promujących się początkujących biznesów.

Doradztwo finansowe

Skorzystanie z takiego doradztwa jest wskazane szczególnie wtedy, gdy dysponujesz mocno ograniczonym budżetem na start w biznesie i nie wiesz, jak bezpiecznie zdobyć zewnętrzne finansowanie. Doradca finansowy podpowie Ci, z jakich opcji możesz skorzystać, aby nie popaść od razu w długi i zachować cash flow w firmie.

Doradztwo prawne

Radca prawny może bardzo odciążyć Cię w procesie zakładania firmy. Skorzystasz u niego nie tylko z porad prawnych, ale też możesz powierzyć mu np. sporządzenie aktu założycielskiego, umowy spółki cywilnej/spółki cichej, rejestrację w KRS, zgłoszenie do US i ZUS czy uzyskanie koncesji lub zezwolenia.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry