Data wpisu: 26.02.2021

Dlaczego Twoja firma jest najlepszą inwestycją, jaką możesz poczynić?

Jeśli nieźle wiedzie Ci się w biznesie, to pewnie bez trudu wypracowujesz pewne nadwyżki finansowe. Część tych pieniędzy powinna stanowić zabezpieczenie na wypadek gorszych czasów czy niespodziewanych zdarzeń, ale część warto jakoś sensownie zainwestować. Akcje? Obligacje? Metale szlachetne? Kryptowaluty? Nic z tych rzeczy. Zdecydowanie najlepszą inwestycją będzie Twoja firma. Dlaczego? Oto argumenty, które trudno zlekceważyć.

W pełni kontrolujesz ryzyko

Znasz swoją firmę od podszewki, sam podejmujesz w niej decyzje, które mają wpływ na wyniki finansowe, kontrolujesz każdy aspekt tego biznesu. To jasne, że ryzyko inwestycyjne jest w tym przypadku znacząco ograniczone. Nie uzależniasz swojego zysku od tego, czy obcy projekt wypali, czy inna firma osiągnie takie przychody, jakich oczekiwali analitycy rynkowi etc.

Oczywiście, że zawsze istnieje prawdopodobieństwo straty – wystarczy, że trafisz na nieuczciwego kontrahenta czy nagle rozszaleje się kryzys. Tutaj jednak możesz o wiele skuteczniej zarządzać tym ryzykiem.

Zwrot z inwestycji jest długofalowy

Oznacza to, że inwestycja we własną firmę nie ma znamion spekulacji. Nie interesuje Cię tzw. szybki strzał, czyli osiągniecie jednorazowego zysku i przeznaczenie go na sprawienie sobie jakiejś przyjemności. Inwestując we własną firmę możesz z dużym prawdopodobieństwem założyć, że zyski będą stałe i z roku na rok coraz większe. W ten sposób zapewnisz bezpieczeństwo ekonomiczne zarówno sobie, jak i pracownikom oraz najbliższym, którym zostawisz firmę.

Masz szczegółową wiedzę na temat przedmiotu inwestycji

W przypadku rynków finansowych czy innych aktywów inwestycyjnych nigdy nie możesz mieć pewności, że to, w co zainwestowałeś rzeczywiście jest takie, jak przedstawił to np. doradca. Rynki finansowe czy rynek nieruchomości rządzą się swoimi prawami i zbyt często górę na nich biorą emocje. Nie ma też przypadku w tym, że około 80% indywidualnych inwestorów na rynku akcji traci pieniądze.

W przypadku inwestycji we własną firmę możesz rzetelnie oszacować ryzyko, ponieważ wiesz wszystko o swoim biznesie, znasz zagrożenia, potrafisz określić zapotrzebowanie na oferowane produkty czy usługi. To daje ogromny komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Przewiń do góry