Data wpisu: 28.11.2018

Rzeczy niezwiązane bezpośrednio z biznesem, na które warto wydać pieniądze

Prowadząc działalność gospodarczą właściwie codziennie inwestujesz lub po prostu wydajesz ciężko zarobione pieniądze. A to na biuro, a to na media, a to na reklamę i masę innych kosztów stałych. Są jednak takie rzeczy, które może nie mają bezpośredniego związku z biznesem, ale zdecydowanie warto poświęcić na nie część budżetu – nawet jeśli nie wliczysz ich w koszty uzyskania przychodu. Uwierz, że to przysłuży się efektywności Twojej pracy. Kilka przykładów znajdziesz w naszym poradniku.

Fizjoterapia

Pracujesz po 8-10 godzin przy biurku? Nic dziwnego, że coraz mocniej dokuczają Ci bóle kręgosłupa. Wiąże się to nie tylko z dyskomfortem, ale także spadkiem wydajności. Trudniej jest Ci się skupić, coraz więcej czasu zajmuje Ci regeneracja. To wyraźny sygnał, że warto zainwestować w profesjonalną fizjoterapię.

Fizjoterapeuta nie jest oczywiście cudotwórcą i nie „naprawi” Twojego kręgosłupa w kilka chwil. Podpowie Ci natomiast, co musisz robić, aby lepiej zadbać o swoje ciało i tym samym odczuwać większą satysfakcję z pracy.

Koszt: od około 100 złotych za godzinną wizytę.

Psychoterapia

Czas na większy kaliber. Twierdzenie, że każdy przedsiębiorca potrzebuje pomocy psychologicznej czy wręcz psychiatrycznej, jest oczywiście dużą nadinterpretacją. Z drugiej jednak strony własny biznes to ogromne obciążenie psychiczne. Martwisz się zachowaniem płynności finansowej, losem swoich pracowników, konkurencją, wrednymi klientami itd. To wszystko powoduje, że w pewnym momencie mogą Ci się przegrzać neurony.

Psychoterapia to naprawdę fajne rozwiązanie, ponieważ specjalista ułatwi Ci popatrzenie na Twój biznes z dystansu. Wraz z kolejnymi spotkaniami przestaniesz myśleć o firmie, jak o czymś, bez czego nie da się żyć. Zaczniesz dostrzegać i wyznaczać inne priorytety. Spokój wewnętrzny bardzo dobrze wpłynie na Twoje decyzje biznesowe, dlatego ta inwestycja jak najbardziej ma sens.

Koszt: od 120 złotych za wizytę.

Sport

Sport można uprawiać za darmo, w eleganckim klubie lub po uprzednim zainwestowaniu we własny sprzęt. Nie ma to większego znaczenia. Ważne, abyś nie unikał aktywności fizycznej. Przynosi ona same korzyści. Po pierwsze: dobrze wpływa na Twoje ciało. Po drugie: pomaga oczyścić głowę. Po trzecie: to najlepsze lekarstwo na stres. Po czwarte: zachowując sprawność fizyczną łatwiej będzie Ci utrzymać maksymalną wydajność w pracy.

Koszt: od 0 złotych. Biegać możesz za darmo, do jazdy na rowerze przyda się sensowny jednoślad. Możesz też oczywiście wykupić karnet do modnego klubu fitness.

Wakacje

Nie mów tylko, że nie masz czasu na wypoczynek! Jeśli to prawda, to w Twoim biznesie ewidentnie coś nie działa. Musisz znaleźć kilka chwil w ciągu roku, by wyrwać się z szarej codzienności. Wakacje to świetny sposób, ale równie dobrze możesz organizować dla siebie i rodziny weekendowe wypady za miasto. Wybieraj miejsca znacznie różniące się od tego, co widujesz na co dzień – niekoniecznie miasta.

Koszt: od 0 złotych (samodzielne wycieczki do okolicznych lasów) do kilkunastu tysięcy złotych (luksusowe wakacje w egzotycznych stronach).

Dodaj te rzeczy do swojej listy, ale nie traktuj ich w kategorii wydatków. To naprawdę dobre inwestycje, z gwarantowaną stopą zwrotu.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry