Data wpisu: 06.04.2021

Program do zarządzania firmą w abonamencie: jakie wynikają z tego korzyści?

Oprogramowanie do zarządzania firmą stanowi dziś jedną z oczywistych inwestycji w rozwój biznesu. Mało która firma jest w stanie poradzić sobie bez takich narzędzi, jak programy do księgowania, prowadzenia spraw kadrowych, obsługi klienta, magazynu i sprzedaży. Coraz więcej przedsiębiorstw celuje w rozwiązania kompleksowe, czyli inaczej all-in-one, zyskując tym samym dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi biznesowych. Takie oprogramowanie można kupić na własność, ale większą popularnością cieszy się opcja abonamentowa. Dlaczego? Poznaj najważniejsze korzyści płynącego z tego rozwiązania.

Niższy koszt początkowy

Biorąc oprogramowanie do zarządzania firmą w abonamencie nie musisz ponosić bardzo wysokiego kosztu zakupu licencji, co – szczególnie w przypadku programu napisanego na zlecenie – często wiąże się z wydatkiem na poziomie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych. Opcja abonamentowa jest zatem dużo korzystniejsza dla małych i średnich firm, które nie byłyby w stanie sfinansować takiej inwestycji.

Implementacja

Decydując się na zakup oprogramowania w abonamencie zawsze otrzymasz wsparcie dostawcy na gruncie zaimplementowania narzędzia w Twoim przedsiębiorstwie. Oczywiście zakres tej pomocy jest ustalany w umowie, jednak nie powinno być problemu z tym, aby wynegocjować nawet przyjazd pracowników dostawcy do firmy klienta w celu wdrożenia oprogramowania i przeszkolenia zespołu.

Opieka techniczna

Abonament jest kompleksową usługą, co oznacza, że kupujesz nie tylko dostęp do oprogramowania, ale też wsparcie techniczne dostawcy. To bezcenna korzyść w sytuacji, gdy dochodzi do jakiejś awarii lub też błędu spowodowanego nieumiejętną obsługą przez pracowników. Wówczas możesz skorzystać z pomocy technicznej – najczęściej zdalnej – nawet w dni wolne od pracy (o ile przewiduje to umowa).

Aktualizacje

To prawdopodobnie największa korzyść, jaka wynika z zakupu oprogramowania do zarządzania firmą w abonamencie. W ramach tej usługi dostawca zobowiązuje się do aktualizowania oprogramowania tak, aby było zawsze zgodne np. z przepisami podatkowymi, ale też przyjętymi standardami czy zasadami bezpieczeństwa. Dzięki temu unikasz konieczności regularnego płacenia za aktualizacje, a tym bardziej za zakup nowego oprogramowania, gdyby to dotychczasowe straciło wsparcie jego twórcy.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry