Data wpisu: 13.01.2023

Czy to czas na zmianę konta firmowego w banku?

Zmiana rachunku bankowego wydaje się być skomplikowaną, czasochłonną i żmudną operacją. Nic z tych rzeczy. W dzisiejszych czasach cały proces można przeprowadzić online, bez wychodzenia z domu, nawet w weekend. Tym bardziej nie ma sensu pozostawać wiernym swojemu bankowi, jeśli ten nie do końca zachowuje się fair w stosunku do klienta. Dotyczy to również rachunków firmowych. W naszym artykule omawiamy sytuacje, w których naprawdę warto poważnie przemyśleć kwestię zmiany konta biznesowego w banku.

Kolejna podwyżka opłat

Jedna podwyżka – OK. Druga – słabo, ale do przełknięcia. Jeśli jednak Twój bank ma manierę regularnego podnoszenia opłat za podstawowe usługi, to chyba czas najwyższy podziękować mu za współpracę. Policz, ile dziś kosztuje Cię posiadanie rachunku w obecnym banku. Ta kwota może Cię negatywnie zaskoczyć.

Absurdalne opłaty

Czasami banki wręcz same proszą się o to, aby klienci zamykali w nich rachunki. Przykładem może być naliczanie opłat, których nikt się nie spodziewa, ponieważ przeczy temu logika. Chcesz przelać środki między własnymi rachunkami w tym samym banku, a tu pojawia się komunikat o symbolicznej opłacie? To może być kropla, która przeleje czarę goryczy.

Dużo lepsza oferta konkurencji

Jeśli zasiedziałeś się w obecnym banku i nie śledziłeś zmian na rynku, to być może nie wiesz, że konkurencja oferuje dziś znacznie lepsze warunki prowadzenia kont biznesowych. Sprawdź to w jednej z porównywarek internetowych. Może się okazać, że nie tylko sporo przepłacasz, ale też nie masz dostępu do przydatnych usług, które u konkurencji są już standardem.

Możliwość skorzystania z atrakcyjnej promocji bankowej

Banki są mocno zainteresowane pozyskiwaniem klientów biznesowych, ponieważ Ci zaciągają wysokie kredyty i aktywnie korzystają ze swoich rachunków. Dlatego regularnie pojawiają się ciekawe promocje skierowane do przedsiębiorców – na przykład premie za założenie konta, karty paliwowe, rabaty na zakupy związane z prowadzeniem działalności itd.

Jeśli natrafisz na taką promocję, która w dodatku idealnie wpisuje się w Twoje potrzeby, to nie ma się nad czym zastanawiać i warto przenieść rachunek biznesowy do innego banku.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry