Data wpisu: 21.11.2022

Kurs online, czyli fajny pomysł na dodatkowe źródło przychodów

Na pewno wielokrotnie natrafiłeś na reklamy różnych kursów online, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, aby stworzyć taki kurs samemu i zacząć na nim zarabiać? Jeśli nie, to zachęcamy Cię do przemyślenia tej kwestii. Kurs internetowy w formie prezentacji wideo może nagrać praktycznie każdy, kto ma coś wartościowego do przekazania – a im bardziej niszowy jest to temat, tym większa szansa na osiągnięcie naprawdę fajnej sprzedaży. Dowiedz się, dlaczego warto poświęcić czas na stworzenie takiego kursu.

Jest parcie na samodoskonalenie

Coraz więcej osób edukuje się we własnym zakresie, do czego zachęca właśnie duża podaż wartościowych kursów online. Warto wykorzystać zapotrzebowanie na takie treści, które powinno się utrzymywać latami, a nawet wzrosnąć w momencie, gdy sytuacja na rynku pracy nareszcie wróci do normy (czyli pracodawcy będą mogli zacząć stawiać na kompetencje zatrudnianych kadr, a nie tylko chęć do pracy).

Spieniężysz to, co już masz

Masz wiedzę w jakimś temacie, która w przypadku właściciela firmy specjalizującej się w konkretnym obszarze działalności gospodarczej jest z pewnością ponadprzeciętna. Nie zakładaj z góry, że Twoja wiedza nie będzie atrakcyjna dla innych osób na tyle, aby były gotowe zapłacić za kurs. Zdziwisz się, jak duże jest zapotrzebowanie na treści podejmujące tematy, które dla Ciebie są zupełnie oczywiste. W dodatku przygotowanie takiego kursu nie powinno być dla Ciebie wielkim wyzwaniem, skoro już jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie.

Wzmocnisz markę osobistą lub biznesową

Stworzenie kursu online można traktować nie tylko w formie zyskania dodatkowego źródła przychodów, ale także inwestycji w markę – czy to osobistą (występujesz pod własnym nazwiskiem) czy biznesową (kurs jest sygnowany marką firmy). Jeśli uda Ci się nagrać naprawdę wartościowe, merytoryczne materiały, to z całą pewnością przełoży się to na wzrost zaufania przyszłych klientów. Taki kurs możesz również udostępniać za darmo na stronie internetowej i w ten sposób zbudować obszerną bazę adresów do kampanii mailingowej.

Uporządkujesz i uzupełnisz wiedzę, na której zbudowałeś obecny biznes

To, że działasz w swojej branży od lat i zjadłeś na niej zęby wcale nie oznacza, że niczego nie możesz się już nauczyć. W każdym sektorze co jakiś czas pojawiają się nowości, zmieniają się trendy i standardy jakościowe. Chcąc być z tym wszystkim na bieżąco warto uzupełniać wiedzę, w czym może Ci pomóc właśnie stworzenie kursu online.

Być może w trakcie zbierania materiałów do kursu wpadniesz na ciekawe pomysły na rozwój firmy, co pozwoli Ci jeszcze wzmocnić biznes, poszerzyć grupę docelową, uruchomić nowe kanały sprzedaży etc.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry