Data wpisu: 20.05.2022

Agencja pracy tymczasowej – w czym może pomóc Twojej firmie?

W Polsce sukcesywnie rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Jest to oczywiście spowodowane trudną sytuacją na rynku pracy. Przedsiębiorcy mają poważne problemy z obsadzaniem wakatów, przeznaczając coraz więcej środków na pensje i dodatki pozapłacowe, często niewspółmiernie do kwalifikacji pracowników. Mnóstwo firm dochodzi do etapu, na którym nie mogą już poświęcać tyle czasu i energii na rekrutację. W tym momencie pojawia się pomysł skorzystania z oferty agencji pracy tymczasowej. Dowiedz się, w czym może Ci pomóc profesjonalna agencja zatrudnienia.

Ustalenie realnych potrzeb kadrowych

Podstawowym zadaniem każdej profesjonalnej agencji pracy tymczasowej jest poznanie swojego klienta i zaproponowanie mu takich rozwiązań kadrowych, jakie są optymalne dla jego biznesu. Jeśli masz problemy z wydajności, ale nie potrafisz obiektywnie wskazać ich źródła, to zacznij od skorzystania z doradztwa HR świadczonego przez doświadczoną agencję. Eksperci ocenią, w których obszarach Twoja firma najbardziej potrzebuje wsparcia kadrowego, a następnie zaproponują odpowiednich pracowników i korzystny model współpracy.

Pozyskanie pracowników tymczasowych

Pracownicy tymczasowi wciąż są kojarzeni wyłącznie z branżą budowlaną, rolniczą i przetwórczą. Tymczasem coraz chętniej sięgają po nich przedsiębiorcy z innych sektorów – na przykład produkcyjnego. Pracodawcy powoli uczą się, że nie zawsze potrzebują nowych etatów. Bywają sytuacje, w których o wiele lepiej jest skorzystać z pracowników tymczasowych, którzy szybko zwiększą wydajność przedsiębiorstwa, a jednocześnie nie będą dla niego obciążeniem w momencie spadku liczby zamówień.

Czy wiesz, że…

Agencja zapewni Ci dostęp do pracowników tymczasowych już od 10 osób? Dzięki temu z oferty mogą skorzystać także mniejsze firmy, mające ograniczone zapotrzebowanie na pracowników.

Szybkie uzupełnienie niedoborów kadrowych

Agencja pracy tymczasowej to odpowiedni adres dla każdego pracodawcy, który nie może sobie pozwolić na dalsze zwlekanie z uzupełnieniem niedoborów kadrowych. Potrzebujesz pracowników na teraz, ale wiesz, że nie będziesz w stanie pozyskać ich z rynku? W takim razie skontaktuj się z agnecją pracy i przekonaj się, w jak rekordowo krótkim czasie możemy zapewnić Twojej firmie wsparcie ze strony dodatkowych pracowników.

Nadzór nad pracownikami tymczasowymi

Znalezienie pracowników tymczasowych to dopiero połowa sukcesu. Trzeba jeszcze wdrożyć ich na konkretne stanowiska, nadzorować ich pracę, często zapewnić im transport czy – w przypadku zatrudnienia cudzoziemców – opiekę tłumacza.

Dlatego pracodawcy zdecydowani na skorzystanie z pracowników tymczasowych preferują zatrudniać ich za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. W dobrej agencji masz zagwarantowaną kompleksową obsługę ze strony dwujęzycznego koordynatora projektu, który jest do dyspozycji klienta w trybie ciągłym, natychmiast reagując na wszelkie problemy. Gwarantuje to duży komfort psychiczny.

Profesjonalna agencja pracy tymczasowej to odpowiedni partner dla każdej firmy mającej problemy kadrowe, chcącej rozwiązać je możliwie jak najszybciej i bez ponoszenia wysokich kosztów stałych.


Autor wpisu:
Soluma Group, Grzegorz Wiśniewski

Nasze usługi

Zapoznaj się z ofertą świadczoną przez członków naszej grupy biznesowej, ponad 20 różnych firm i branż.

Zobacz ofertęDołącz swoją firmę

Stosujemy pliki cookies. Jeśli nie blokujesz tych plików (samodzielnie przez ustawienia przeglądarki), to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zobacz politykę cookies.
Przewiń do góry